تماس با ما مرداد 1387 - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
ابزار بهینه سازی سایت
ابزار بهینه سازی سایت

سنتوری یک اقتباس ناقص از فیلمهای کیمیاوی است که به مسئله معتادان می پردازد اما نکات انحرافی زیادی دارد که از نظر اخلاقی واجتماعی وسیاسی قابل گذشت نیست اولا در این فیلم برعکی فیلمفارسیها که رفیق بد علت معتاد شدن هستند دولت باعث معتاد شدن معرفی میشود ! و این اهانت امر  به تمامی خون شهیدان نیروی انتظامی است که درراه مبارزه با مواد مخدر جان خود را از دست داده ومیدهند. درحالیکه در گذشته دولت خود عامل اعتیاد بود ولی فیلمفارسی رفیق بد راعامل آن معرفی میکرد تا دولت باخیال راحت به شغل شریف قاچاق مواد مخدر بپردازد . نکته دوم اینکه بلحاظ روانشاختی دختر فیلم بهیچ وجه عاشق نبوده بلکه از معشوق بعلت شهرت ومحبوبیتش  بعنوان یک پله برای رسیدن به فرد دیگری استفاده کرده ووقتی به او رسیده که باهم به کانادا بروند دیگر اهمیتی به او نمیدهد . سوم اینکه عامل اعتیاد همان همسر اوست زیرا بمحض رفتن او اعتیاد سنتوری کاملا خوب میشود. وبالاخره اینکه مفاسد باید درست علت یابی شوند ونه اینکه با سیاسی کردن قضیه وبگیرو بندهای صوری  بخواهند تیرا‍ژرا بالاببرند!

 

لاریجانی دین را از دولت جدا میداند

لاریجانی حتی در تحلیل نقش مسجد هم از تناقض گویی فلسفی دست نکشید! وی که درجمع ائمه جمعه وجماعات سخنرانی میکرد در تخطیه حرف رییس جمهور که مسجد را بهترین پایگاه برای کارکرد حزبی معرفی کرده بود گفت که  اصلا این حرف درست نیست ! گرچه بلافاصله گفت نقش مسجد نقش تعیین رهبری است ! در جاهای دیگر هم ایشان درهمان جملات آغازین سعی دارد که طرف را تخطئه کند ولی بعد خودش هم همن حرف را بشکل دیگری بیان میکند!

 

عقاید شخصی یا مواضع اصولی ؟

مشایی میگوید حاضراست صدساعت هم مناظره کند ولی این کاررا بعد از استعفا انجام دهد واکنون باید بعنوان عضو دولت مواضع اصولی دولت جمهوری اسلامی را ولو اینکه قبول نداشته باشد بیان کند وبخاطر این حرفش از ملت عذر خواهی کند

 


تاریخ : پنج شنبه 87/5/31 | 3:18 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

مشکل مسکن حل شد واجاره خانه هم حل خواهد شد .

 البته اگر تصور شود بخاطر سیاستهای انبوه سازی وامثال آن است اشتباه است زیرا ساخت مسکن مهم نیست بلکه احتکار آن است که قیمتها را بالامی برد. لذا تنها کاری که  توانست به دلالان حرف حالی کند همین بستن مالیات بر خانه های خالی بود. البته همینکه نام مالیات آمد اقایان سکته کردند ولی می گردند راه فرار آنرا ÷یدا می کنند لذا باید دولت هم آماده باشد تا جلوتر از انها حرکت کند مثلا مالیات برخانه های خالی را زیادترا زمالیات بر خانه های اجاره  داده شده تعیین نماید زیرا کسی که خانه را اجاره می دهد به در آمد آن احتیاج دارد وباید براساس هدفمند کردن یارانه ها باید مالیات از ایشان کم بگیرند وحتی به او کمک هم نمایند. اما کسی که خانه را می سازد وآنرا خالی نگهمیداردمعلوم است به پول آن احتیاج ندارد. ولذا مالیات از او گرفتن عین عدالت است. وبرای محکمتر شدن کار بهتراست از مایات پلکانی باشد یعنی اگر یکسال خالی بود حداقل مالیات ولی بمروز وسال به سال افزایش یابد یعنی کسی که 5 سال خانه خالی داشت هرچند از نظر شرعی مشمول مرور زمان شده واز مالکیت او خارج میشود ولی بعلت عدم آشنایی قانونگذاران این مرور زمان در قوانین ایران لحاظ نشده است . ولذا باید تا ابد یک نفر را مالک بدانیم. در حالیکه در کشورهای دیگر مرور زمان مورد قبول است . اما میتوان با افزایش میزان مالیات در واقع کمک به حذف مالکیت در ازای خالی ماندن طولانی نمود.

لزوم تغییر مشایی

اینکه همهاش در مقابل پیشنهاد شده های دیگران تعویض صورت پذیرد خوب است ولی یک تغییر در پیشنهادی های خودی هم لازم است مشایی با اظهار نظر های نسنجیده برای چندمین با ر است که رییس جمهور را زیر سوال میبرد واکنون که از علمای اعلام هم خواستار تغییر ایشان شده اند باید نشان دهند که به مسایل اسلامی بیش از مسایل خانوادگی اهمیت میدهند. اسراییل نه ملت محسوب میشود ونه دولت وباید از بین برود همانطور که امام خمینی فرمود وهرگونه شناسایی از آن توسط دولتمردان پشت پت زدن به تمامی آرمانخواهیهای ادعایی خودشان است . لذا نباید به سادگی از آن گذشت واگر رییس جکهور مترصد است که آنرا توجیه کند اشتباه خواهد بود ونباید بگذارد که فضا سرد شود بعد از ایشان دفاع کند زیرا دفاع از ایشان بمنزله دفاع از موجودیت وبه رسمیت شناختن اسراییل است .


تاریخ : چهارشنبه 87/5/30 | 7:19 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

علت کمی نحقیقات

کبکانیان در سکوت کامل مطبوعات وغیبت رسانه ها برخی حرفها را زد !

وی که معونت تجقیقات وزیر علوم است در همایش بین المللی مدیریت پرو‍ه در سالن همایشهای صداوسیما در جمع تعدادی از مدیران ومسئولا پرو‍ه ها از ناکاامی دولت در جذب بودجه تحقیقات خبرداد وگفت با اینکه تا 1.3 وزارتخانه به این بودجه تخصیص داده شد ولی مانند گذشته فقط 45صدم درصد بودجه ها جذب شد والباقی برگشت خورد . ایشان با اشاره به استفاده سریع هالیوود از دستاوردها وتحقیقات دانشمندان علوم انسانی درایران آنرا فاقد کاربری دانست وگفت گرچه ما در عوم فنی دست آوردهای زیاد وکاربردی داریم ولی در علوم انسانی بهیچوجه این پیشرفتها دیده نمی شود.  البته ایشان به ان اشاره نمود علت آنست که متولی علوم انسانی هم درایران صاحبان علوم فنی هستند ویکی خود ایشان که با مدرک فنی معاونت تحقیقات یک وزارتخانه را دارد واکثر بودجه هاهم همینطور است مانند همین گردهمایی که مدیریت واقتصاد را در دانشکده صنعتی شریف باید تحقیق کرد! بدیهی است این تمایلات فنی در دست بودجه داران مانع از ارسال آن به بخش علوم انسانس میشود وآنها را ضعیف وغیر قابل تخصیص بودجه اعلام می کند. در حالیکه در ایران باتمدن وفرهنگ چندین هزار ساله تحقیقات فراوانی در زمینه علوم انسانی شه ولی چون به مذاق تحصیلکردگان آمریکا واروپا خوش نمی آید آنها را نادیده می گیرند. حوزه علمیه ها بعنوان اصلی ترین منبع تحقیق همیشه مورد تمسخر ویا حداقل مورد غفلت این اقایان بوده است والا کتبی که در حوزه ها تالیف میود بقدری زیاد است که صدای مدرسین حوزه را درآورده است. 

 

 

 

پرویز مشرف آینه  بوش !

آمدن پرویز مشرف مقارن با آمدن بوش بود ورفتن اوهم. لذا با ادامه روند سیاسی در پاکستان میتوان به روند سیاسی آمریکاا هم پی برد چنانچه حزب ردم لیک وعوامی لیک ومسلم لیک شاخه نواز واحزاب دموکرات جانشین تعیین کنند معلوم میشود در آمریکا نیز دموکراتها روی کار خواهند آمد. وبا این معیار همیشه یک گام جلوتر درتحلیل مسایل آمریکا خواهیم بود.

 

چرا قراردادهای گازی را به نتیجه نمیرسانند؟

اگر هند وپاکستان وترکیه بر سر قیمت توافق نمی کنند بهترین راه حل قراردادهای کوتاه مدت برای صدور گاز است در اینصورت اگر ارزان هم باشد اشکالی ندارد زیرا اکنون چندین سال است که گاز در هوا می سوزد درحالیکه اگر باقیمت ارزان هم قرارداد بسته بودند هم بنفع ملت ایران بود وهم به نفع منطقه ولذا قراردادهای بیش از 5 سال است که اینگونه سخت است وباید قیمت را بالا گفت تا از آیندگان نترسیم .زیرا 5 سال دیگر مسئولین انموقع خودشان تصمیم خواهند گرفت . بگذریم از بعضی مسئولین که خودشان در دوره مسئولیتشان همه چیز را فروختند وبیت المال را جارو کردند وحالا دلسوز ملت شده اند .همه میفهمند که این اظهار نظر ها از روی حقد وکینه وانتقامجویی از روی رای نیاوردن است. اینها همان غازی مظفرهای  زمان ماهستند درحالیکه هرات وباکو ونخجوان ودریای مازندران وخلیج فارس را ازدست میدهند میگویند افتخار ما این است که یک وجب خاک را به دشمن ندادیم بله آنها یک وجب را ندادند ولی بیشتر را چرا!


تاریخ : سه شنبه 87/5/29 | 9:16 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

المپیک وفروپا شی سیاسی

المپیک چین نشان دادکه هزینه هاس یرسام اور آن هرگز قابل جبران نیست ومبالغ هنگفتی که در این جشنها پرداخت شده هیچکس مسئولیت باز پرداخت آنرا به عهده نمی گیرد. برگزاری یک جشن بزرگ واستفاده از تمام ظرفیتها چیزی نیست که بتوان از آن به سادگی گذشت یکی از نتایج آن فروپاشی سیاسی پس از برگزاری این تجمع بسار بزرگ است زیرا از یکسو  ورود فرهنگهای بسیار وسیع در یک جامعه بسته باعث آشکار شدن تصضادها میشود واز سوی دیگر سختگیری امنیتی شدید تمام قدرت حفاظتی ارگانها را به تحلیل می برد ومردم عاصی  فرصت مناسب برای ابراز وجود پیدا میکنند واز سوی دیگر خزانه ها هم خالی است ولذا پشتوانه مالی ندارند ازهمین رو یک فروپاشی آغاز شده وتغییر ر‍یم بوجود می آید نمونه بارز آن المپیک وبرگزاری آن در ایران بود که بغض در گلو شکسته ایرانیان از دست اسراییل ابتدا در بازی با آنان وشکست دادن آنان در فوتبال خود را نشان داد وسپس این تبدیل به یک مبارزه آیینی شد وهمچون پرچم کاوه دلیل وراهنمای مبارزه شد تا به پیروزی انقلاب اسلامی رسید. اکنون در چین نیز ایالت سیانگ کینگ یکی از ایلتهای مسلمان نشین همان روش را درپیش گرفته ومیرود تا اهمیت خود را بر چین بزرگ ثابت کند .مردم دنیا همه متوجه شدند که قدرتی که این ایلت دارد میتواند تمامی چین را زیر تاثیرات خود قرار دهد ومسلما بعد از پایان یافتن المپیک به چالش بزرگی برای دولت آن تبدیل خواهد شد. چین سالیان سال است که از راه فروش ارزان اقتصاد خود را سر پا نگهداشته ولی این زخم کهنه یک روزی سر باز خواهد کرد وزیانهای آن روزی به حساب خواهد آمد وآن روز روزی خواهد بود که طبقه جدید چین که با این ارزان فروشیها به درآمدهای کلان رسیده اند باخزانه خالی مواجه خواهند شد.  این علاوه برآن است که باسختگیریهایی که در مورد غذای غیر حلال میکنند فشار بر جامعه مسلمانان را افزایش داده وباعث ناراحتی آنان میشوند. یکی از مسایل موجود در اردوی ایرانیان همین فشار این نوع غذاها بود که بین اعتقادات واهداف باز یکنان وشرایط موجود تضاد ایجاد میکرد وآنان را در استرس فرومیبرد بطوریکه نتیجه این استرس ها با روانشناسیهای چینی باعث شد تا تیم ایران با شکست مواجه شود تا مثلا درس عبرتی برای ایران دوستان ومسلمانان وعلاقمندان به ایران اسلامی باشد تا بگویند ایران الگوی مناسبی برای آنان نیست بلافاصله می بنیم این امر چنان اهمیت پیدا می کند که رستورانهای چینی درایران به تبلیغات وسیع دست میزنند وبعنوان غذای چینی غذاهای غیر حلال را به خورد ایرانیان در داخل هم میدهند.

البته ما شاهد فروپاشی در همه کشورها بعداز المپیک بوده ایم اکنون یونان بعنوان مثال حتی قدرت مقابله با ترکهای قبرس را ندارد وقبرس ومردم ان ترجیح میدهند تابع ترکیه باشند تا یونان وفقر وخزانه در دولت یونان نیز هنوز پس لرزه های یک افتخار پوچ است .

 


They can inter but not can exit!

The bush said: we can not save the missiles in the U.S.A because they are very old and we forgot their passwords. So they will blast very soon and it is dangers for people in U.S.A and their foundations and institute. Today we wanted to send them in E.U and all abroad. If they blast they kill the non American people and U.S people can saw that we save them from the accents as the 11 September events.

Mahin News asked: why killed the people in E.U and the all around the world instead of U.S people? He said: they are not with us. And all those that are not with us they are our enemy and must be kill!  

Mahin News note: they are in dream and they thought the U,S government will continue , But they must know that the all things that they exit from U.S.A loose them. And all them will belong to other people. As they send the F14 and other equipment to Iran before Islamic revolution and after revolution all those remain in IRI. Today they sent the navy, missile  and other to E.U and will be remain for E.U people and they benefit them in peace way not on war way. God woe   


تاریخ : یکشنبه 87/5/27 | 10:6 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

نقش زبان در بازار یابی

برای افزایش فروش ویا بدست آوردن سهم بازار بیشتر یکی از عوامل مهم مسئله زبان وگویش است. مهارت در ایجاد ارتباط با مشتری وآغاز صحبت وادامه آن تا به نتیجه رساند یک عملیات بازرای از مهارتهای خاصی است که همه انسانها دارای آن نیستند امروزه این عنصر بنام روابط عمومی بالا بیان میشود یعنی شخص قادر باشد با شیرین بیانی ویا با ارایه مطالبی خریدار ار ابتدا به داخل مغازه بکشد وبعد کالایی را به او بفروشد. هزچه قدر این مهارت بالاتر باشد سود بیشتری هم عاید واحد تجاری می کند یعنی شخص میتواند مشتری را قانع کند که قیمت بالاتری را بپردازد ویا انعام وحواشی بیشتری را تقبل کند. فرضا یک بازار یاب چاپی ممکن است کارت ویزتی را به قیمت 5 هزار تومان چاپ کند وبیان او طوری باشد که ارزانترین قیمتها را ارایه میدهد ولی بازار یاب دیگری همین کارت ویزیت را 45 هزار تومان چاپ کند ووقتی مشتری میپرسد اینهمه تفاوت برای چیست چای دیگر 5هزار تومان است وشما 45 هزارتومان می گیرید . او نه تنها شرمنده نمی شود بلکه میگوید : شما اگر ناراحتید بروید همانجا چاپ کنید این تفاوت قیمت برای کلاس کار ما است. حتی او میتواند  یک مانتو 10هزار تومانی را به صد هزار تومان هم بفروشد. واین معجزه زبان است. طوری مطالب را بیان می کند که اشخاص نه تنها احساس ضرر وزیان نمی کنند بلکه تصور میکنند از یک بوتیک مد روز خریده اند.

فارسی را پاس بداریم

در استفاده از زبان یکی از مسایل مهم ارزش گذاری است زیرا فروشندگان برای هرچه فروش بیشتر همانطور که قیمتها را بهم میریزند زبان را نیز برهم می زنند مثلا ایران خودرو سالهاست با الفاظ بیگانه مدلها وقطعات تولیدی خود را نام گذاری میکند واین فقط جنبه بازار یابی دارد تا مردم تصور نکنند که تولیدات ما از تولیدات آلمان یا فرانسه وانگلیس کم تر است. حی ال ایکس ال 90 پ‍ژو پرشیا و.. اینها نشانه ای از این انحرافات فکری است. این موضوع از این لحاظ انحراف فکری است که تصور میکنند بازار خودرو درایران رقابتی است ! ولذا با این روش سعی در افزایش فروش دارند درحالیکه بدلیل رانتهای زیادی که این صنعت می گیرد هیچگاه بخش خصوصی قادر به رقابت با آن نیست. ولذا هرگونه بخواهند میتوانند قیمت تعیین کنند یا میزان فروش را بالاببرند. ممکن است کسانی که این کاررا می کنند خیلی ملی گرا یا ال نماز شب ودعا وعبادت هم باشند ولی اینطور ذهنشان بار آمده مثلا

کلمه دکترین یک کلمه انگلیسی است که زیبنده کتین مهدویت نیست ممکن است بگوییم که انگلیسی ها هم مقاله دادن وآمریکا هم دنفر مهی پژوه دار د  اما بهرحال رواج کلمات غربی زشت است در مثالها واصطلاحات مذهبی زشت تر چرا که مفهوم آنها مغایر است مثلا در کلمه دکترین اظهار نظر یا بقول خودمان یک اجنهاد انسانی خوابیده یعنی ما میخواهیم امام مهدی را از دریچه پوزیتیویسم واثبات گرایی ببینیم وبحثهای سکولاریستی مطرح  نماییم وبه پلورالیسم ویا ماکیاولی بون آن اشاره کنیم . همه اینها یعنی اینکه از آسمان پایین آون وریسمان بافتن. گرچه روسای فرهنگستان های ایران بخصوص بعد از انقلاب اسلامی همه تحصیلکرده های آمریکا بودند وتقصیری ندارند ! چون آنها انگلیسی را زبان کامل میدانند وفارسی بسیاری از اصطلاحات مود نظر آنها را نداد! واین کلمات من در آوردی مثل یارانه ورایانه وپایانه وسامانه هم به همین منظور است یعنی فارسی که 2700سال سابقه دارد از انگلیسی که تازگی نو نوار شده ی بی ارزشتر است وکلمات مورد نیاز امروزی را ندارد وما باید آنرا از خودمان در بیاویم ! تاتی یگ فرهنگ نویسان این است که آنقدر این اصطلاحات را سیع وفوی وبا شارژ کامل به کار میرند تا خیلی سریع جا بیافتد وبعد هم میگویند چون جا افتاده جزو لغات فارسی شده ونباید تغییر داد شاید به همت همین آقایان کلمات انگلیسی که در عرض سی سال انقلاب اسلامی وارد زبان فارسی شده از تمامی دوان استعما انگلیسی ها بیشتر باشد. وتعداد آموزشگاههای انگلیسی هم باز از تمام آمزشگاههای زبان خارجی دوران استعمار بیشتر است وبعبارت ساده تر باید بگوییم که در  دستیافتن به سند چشم انداز بیست ساله از این موارد جلوتر هم هستیم! امروزه کتب آموزش انگلیسی در ایران در منطقه وحتی در جهان ازهمه بالاتراست  در حالیکه اکثر کشورها سعی در آموزش زبان عربی یا فارسی دارند درایران برعکس است همه بفکر یاد گرفتن زبان انگلیسی هستند. البته یک سوی آن طبیعی است زیرا از قدیم گفته اند مرغ همسایه غاز است . لذا اگر ایرانیان علاقه به یاد گیری زبان انگلیسی دارند طبیعتا انگلیسی ها علاقه به یاد گیری یک زبان غیر از انگلیسی هستند. وچون اکنون بازار سهام وسرمایه در اختیار عربها یا ایرانیهاست طبیعی است انها هم برای احساس پولدار شدن به یاد گیری زبان عربی  علاقمندمیشوند. دلیل این امر هم انست که تعداد کسانی که از زنان غربی آماده ازدواج با ایرانیها یا اعرای هستند روز به روز بیشتر میشود. یکی از زنان خارجی بن لادن در خاطراتش این مسئله را یاد آور میشود.زیرا وجود دلارهای نفتی در کشورهای خاورمیانه گرچه ممکن است برای خود اعراب یا ایرانیها چندان چشم گیر نباشد ولی برای غربیها یک ثروت باد اورده وافسانه ای محسوب میشوند از کانال همین غربیهاست که برخی غرب زده های ایرانی نیز همینطور فکر میکنند وبا اینکه در ظاهر به دلارهای نفتی چپ نگاه میکنند ولی دلشان مملو از محبت این دلارهای ست.


تاریخ : جمعه 87/5/25 | 9:44 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

 

کلمه دکترین یک کلمه انگلیسی است که زیبنده دکترین مهدویت نیست

   ممکن است بگوییم که انگلیسی ها هم مقاله دادن وآمریکا هم ده نفر مهی پژوه دار د  اما بهرحال رواج کلمات غربی زشت است در مثالها واصطلاحات مذهبی زشت تر چرا که مفهوم آنها مغایر است مثلا در کلمه دکترین اظهار نظر یا بقول خودمان یک اجنهاد انسانی خوابیده یعنی ما میخواهیم امام مهدی را از دریچه پوزیتیویسم واثبات گرایی ببینیم وبحثهای سکولاریستی مطرح  نماییم وبه پلورالیسم ویا ماکیاولی بون آن اشاره کنیم . همه اینها یعنی اینکه از آسمان پایین آون وریسمان بافتن. گرچه روسای فرهنگستان های ایران بخصوص بعد از انقلاب اسلامی همه تحصیلکرده های آمریکا بودند وتقصیری ندارند ! چون آنها انگلیسی را زبان کامل میدانند وفارسی بسیاری از اصطلاحات مود نظر آنها را نداد! واین کلمات من در آوردی مثل یارانه ورایانه وپایانه وسامانه هم به همین منظور است یعنی فارسی که 2700سال سابقه دارد از انگلیسی که تازگی نو نوار شده ی بی ارزشتر است وکلمات مورد نیاز امروزی را ندارد وما باید آنرا از خودمان در بیاویم ! تاتی یگ فرهنگ نویسان این است که آنقدر این اصطلاحات را سیع وفوی وبا شارژ کامل به کار میرند تا خیلی سریع جا بیافتد وبعد هم میگویند چون جا افتاده جزو لغات فارسی شده ونباید تغییر داد شاید به همت همین آقایان کلمات انگلیسی که در عرض سی سال انقلاب اسلامی وارد زبان فارسی شده از تمامی دوان استعما انگلیسی ها بیشتر باشد. وتعداد آموزشگاههای انگلیسی هم باز از تمام آمزشگاههای زبان خارجی دوران استعمار بیشتر است وبعبارت ساده تر باید بگوییم که در  دستیافتن به سند چشم انداز بیست ساله از این موارد جلوتر هم هستیم! اموزه کتب آموزش انگلیسی در ایران در منطقه وحتی در جهان ازهمه بالاتراست  

 


تاریخ : جمعه 87/5/25 | 3:2 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

در ابتدا باتغییراتی در برنامه آقای سیدی پشت تریبون رفت وگزارشی از این همایش ارایه داد وی گفت این همایش نتیجه ده ماه تلاش ارگانها ونهادهای دولتی با حمایت شخص رییس جمهور میباشد وزارت امور خارجه سازمان گردشگری ساز مان اوقاف از جمله سازمانهای تاثیر گذار هستند بر اساس اعلام ایشان 350مقاله به زبان فارسی به دفتر همایش رسیده است ومقالات خارجی از 29 کشور جهان با 98 مهمان خارجی دعوت شده تهیه شده که 10نفر از آنان فقط از کشور آمریکا هستند واز انگلستان نیز یک برگزیده مهدی یاور داریم که به آنان لوج تقدیر بدست رییس جمهور اهدا خواهد شد

البته مهدی پژوهان ومهدی یاوران دیگر هم مورد تقدیر قرار خواهند گرفت .

در ضمن دوکتاب دراین مراسم رونمایی خواهد شد که یکی از آنان به قلم رییس حمهور است وشاید تا کنون ایشان از این موضوع خبر ندارد واین کتاب روز پیش از چاپ بیرون آمد نام کتاب مهدویت وصلح کلی است . وکتاب دیگر از حدادعادل است . درضمن شعار همایش سال دیگر دولت زمینه ساز است که باز بر اساس رهنمود های رییس جمهوری شکل گرفته زیرا ایشان معتقدند باید هرنوع تحقیقی در این زمینه کار بردی باشد تا مورد استفاده اجرایی قرار گیرد

سپس آیه الله امامی کاشانی بجای ناصر مکارم شیرازی در پشت تربیبون قرار گرفت ودر خصوص آینده واهمیت آن مقاله ای را ارایه نمود ایشان با اشاره به آیا من بعد خوفهم امنا گفت تعیین اینده وموارد آن بسیار مهم است زیرا در تصمیم گیریها وتربیت نسل فعلی بسیار موثر است مثلا کسانی هستند که آینده تمدن غربی را به تمدن اسلامی ترجیح میدهند  در حالیکه تمدن اسلامی بسیار عادلانه وخوب است

وی به سخنان پیامبر که از سوی علمای اهل تسنن هم ارایه شده اشاره کرد وگفت پیامبر فرمود صدقه بدهید قبل از اینکه زمانی بیاید که برای صدقه دادن کسی را پیدانکنید

سپس باحضور رییس جمهور به مهدی یاوران ومهدی پژوهان لوح تقدیر داده شد واز سوی همایش نیز ار رییس جمهور قدردانی وبه ایشان نیز لوح تقدیر داده شد

رییس جمهور در سخنان خود گفت جهانی شدن یک ضرورت است وتشکیل یک حکومت واحد جهانی که بتواند روابط جدیدی بین انسانها وجوامع را تعریف کند یک امر حتمی است

وی به خلقت آدم ع اشاره کرد وگفت  : خئاوند بشر را آفرید تا ظرف تجلی اسما الهی باشد. گرچه خداوند انسان را از خاک ولجن آفرید ولی  در خاک ماندن اورا نپسندید واورا راهنمایی کرد تا فعالیت وتحرک داشته باشد این بمعنی آن بود که در رکود وسکوت وانزوا انسان ظرف تجلی اسما الهی نمی شود بلکه در مبارزه با مشکلات ودر میان روابط پیچیده است که جوهره .اقعی انسان  مشخص میشود .با توجه به اینکه روابط اجتماعی راهم دولت تنظیم میکند لذا نقش دولتها در تجلی الهی بسیار مهم است


تاریخ : پنج شنبه 87/5/24 | 1:9 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

مدیریت محترم ستاد برگزاری  جشن خانه سینما

جناب آقای امین تارخ

با سلام واحترام

 ضمن تشکر از اتوجهات شما به امر مطبوعات وخبرنگاری به اطلاع میرساند که این هفته نامه ضمن پیشنهاد تهیه کلیپ برای هنرمندان فقید خصوصا خسرو شکیبایی ، پیشنهاد دارد از افراد زیر بعنوان پیشکسوتان سینما قدر دانی شود

اسماعیل داور فر

رحمان مقدم

محمد ورشوچی

محمد تقی شریفی

برادران بنفشه خواه

حسین خانی بیک

پروین سلیمانی

ملکه رنجبر

شهلا ریاحی

محسن اراسته

اسدالله یکتا

ضمنا آقای حسن احمدی آمادگی دارد بدون دریافت هزینه نسبت به ساخت کلیپ با مشارکت همه آقایان وخانمهای مذکور اقدام نماید

 

با تشکر

سید احمد حسینی ماهینی

 

دوازدهمین  جشن خانه سینمای ایران برگزار میشود

به گزارش خبرنگار مناقصه  : امین تارخ سینماگر حرفه ای ایران و دبیر ستاد برگزاری جشن خانه سینمای ایران در جمع خبرنگاران با بیان این نکته که در این جشن از چهار نفر تقدیر خواهد شد اعلام نمود این جشن در 25 شهریور برنامه اختتامیه خواهد داشت .

ایشان ضمن اهدا هدایایی به خبر نگار روز خبر نگار را با تاخیر دو سه روزه تبریک گفتند .

در ابتدا مقایسه ای بین جشنواره فیلم فجر با جشن خانه سینما صورت گرفت وایشان گفتند که جشنواره تفاوت اساسی دارد و آن اینکه خانه سینما بیشتر صنفی است ولی جشنواره دولتی است و وقتی از بودجه خانه سینما سوال شد گفتند که بیشتر بودجه را شهرداری میدهد. 

خبر نگار ان سوال کردند که چه روزی  و در جند موضوع برگزار خواهد شد و ایشان گفتند فیلم کوتاه و فیلم مستند قبل از جشن اصلی برگزار خواهد شد و جشن اصلی با انتخاب فیلمهای برگزیده از بین 40تا 50فیلم به آنان جایزه خواهد داد این مراسم به احتمال قوی در برج میلاد و شب تولد امام حسن مجتبی انجام خواهد شد. در این مراسم همچنین از سیف الله داد جمشید مشایخی و بهرام بیضایی و استاد فریبرزی قدر دانی خواهد شد

خبر نگار ماهین سوال کرد آیا برای هنرمندان فقید همچون خسرو شکیبایی هم برنامه خواهد بود و آیا از پیشکسوتانی چون حسین خانی بیک و خانم پروین سلیمانی قدر دانی خواهد شد؟

آقای امین تارخ پاسخ دادند که یک کلیپ برای خسرو شکیبایی در حال تهیه است ولیکن تابحال فکری برای پیشکسوتان نشده است .

در پایان بمناسبت روز تولد استاد امین تاریخ 55 سالگی ایشان در همان محل کار جشن گرفته شد وخبرنگاران نیز از عکسهای یادگاری محروم نماندند

 


تاریخ : پنج شنبه 87/5/24 | 1:8 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
مصالح رایگان برای کار خانجات و طرح‌های عمرانی (215)

روش حسابداری به قدری مهم است که برخی از کار خانجات برای داشتن مثلاًً یک فاکتور اقدام به ایجاد شرکت یا کار خانه می‌کنند! در صورتی‌که مثلاًً آن فاکتور لازم نبود، یا روش دیگری جایگزین می‌شد، شاید وضع بهتر بود. نمونه این کار برای کارخانجات تولیدی است، مخصوصاً کارخانجاتی که مصالح اولیه را تولید می‌کنند. همه چیز در طبیعت رایگان است، ولی آنها مجبورند که به قول معروف لقمه را دور سر بگردانند تا مثلاًً فاکتور جور کند و مالیات ندهند یا مشتری را فریب بدهند. اکنون طوفان شن وماسه در شرق کشور بیداد می‌کند وهمه اینها از سطح رودخانه‌هایی بلند می‌شود که به سبب برداشت نادرست افغانستان و یا کمی نزولات آسمانی دچار بی‌آبی شده‌اند و بهترین نوع و مرغوب‌ترین نوع شن و ماسه را تشکیل می‌دهند. کارخانجات می‌توانند کامیون کامیون از این ماسه‌ها را برای کارخانجات ومصالح فروشی‌ها بار کنند ولی فقط این بیابان‌ها توان دادن فاکتور را ندارند وحسابداران نمی‌دانند قیمت خرید را چند بزنند! زیرا رقم صفر در معادلات حسابداری جایی ندارد! ولذا اینها می‌آیند کارخانه یا شرکت جعلی درست می‌کنند ! دولت هم می‌آید تجمیع عوارض می‌سازد و قوزِ بالا قوز می‌شود! نه فقط شن وماسه رایگان است، بلکه با این عمل می‌توان از طوفان شن هم جلوگیری کرد و یک تهدید را به فرصت و یک خسارت را به منفعت و یک زیان را به سود تبدیل کرد. در همه مصالح و مواد اولیه کارخانجات، این امر صادق است. چه مقدار سیب در بالای درخت‌ها می‌ماند و می‌پوسد؟ چه مقدار انگور، توت و... در پای درختان از بین می‌روند؟ اینها همه رایگان هستند، یعنی هیچ باغداری برای جمع‌آوری آنها پول نمی‌گیرد! در حالی‌که همین‌ها می‌تواند مواد اولیه بسیاری از کارخانجات باشد ولی چون فاکتور نیست و نمی‌توان قیمت خرید زد و قیمت تمام شده قابل محاسبه نیست، لذا کارخانجات بهتر می‌بینند از جایی خرید کنند که فاکتور داشته باشد! و اگر این سلسله را پی‌گیری کنیم، می‌بینیم همین‌که حسابداری فاکتور می‌خواهد، باعث نابودی تمام سیستم تولید وگرانی اجناس نیز می‌شود. زیرا این روش به مردم کوچه بازار هم سرایت می‌کند و مردم هم با این‌که می‌بینند میوه‌جات تلف می‌شود، حاضرند سیب را کیلویی دوهزار تومان بخرند ولی نروند در باغ‌ها گردش کنند و سیب مجانی بخورند! چون به تریپشان برمی‌خورد که مثلاًً گل‌های وحشی و طبیعی را به محبوبشان هدیه کنند، می‌روند گل‌های مصنوعیِ چهل پنجاه هزار تومانی می‌خرند که کلاس داشته باشد و فاکتور آن را نشان بدهند که ما این‌قدر آن را خریده‌ایم!
در طبیعت نه تنها گل‌ها و میوه‌ها حتی مواد اولیه معادن، همه و همه رایگان است. در شمال ایران، آب فراوان است به قدری که مردم به زحمت می‌افتند! و در کویر، نمک فراوان است. دراستان تهران هم خاک رس و تپه‌ای زیاد است، به طوری‌که مردم از اینهمه تپه وخاک خسته می‌شوند. رودخانه دز به قدری آب دارد که هزاران کامیون از آن آب بکشند و ببرند، هیچ کم نمی‌شود و این‌هم رایگان است. در کوه‌های سرد و یخ زده و پر برف، چشمه‌های آب گرم فراوان است و در بیابان‌ها بوته و باد بسیار است. چه کسی باید از این مراتع استفاده کند؟ و آیا این‌همه گنجینه تمامی دارد؟ در حالی‌که آب‌های بسیار گوارا در بین کوه‌ها از سرچشمه‌ها سرازیر می‌شود، مردم در بندر عباس یا بوشهر از بی‌آبی هلاک می‌شوند و همه اینها نه اختراعات آنچنانی می‌خواهد نه بودجه‌های این‌چنانی. باهمان روش‌های سنتی هم می‌توان به انتقال این دارایی‌ها عمل کرد فقط باید بروکراسی و روش‌های غلط حسابداری و ادرای اصلاح شود.
چه اشکالی دارد که کامیون‌ها به جای خرید ماسه از معدن فرمانداری از جاده زابل ماسه را بارگیری نمایند، آیا هزینه حمل مورد قبول واحد مالی نیست؟ ذی‌حساب آن را تأیید نمی‌کند یا فرمانداری فقیر می‌شود؟ چه اشکالی دارد که ماشین‌های شهرداری برای آب دادن به درختان از رودخانه دز، لااقل برای شهرهایی که نزدیک هستند آب بردارند؟ و یا چه اشکالی دارد که لوله‌کشی صورت بگیرد؟ آیا این‌همه آب که به هدر می‌رود، سرمایه ملی نیست؟
از نظر حسابداری ملی، آنچه از بین می‌رود مهم نیست بلکه آنچه هزینه بر می‌دارد، مهم است؟هزینه فرصت‌های از دست رفته کجا دیده شده و در کجا محاسبه می‌شود؟ این‌همه نیرویی که ادعا می‌کنند بیکارند و این‌همه زمین‌هایی که بایر مانده‌اند چه روش مالی باید اتخاذ شود تا این دو عاشق و معشوق به هم برسند؟

لطمه به کشاورزی

این روش حسابداری نه تنها باعث نابودی تولید و صنعت می‌شود، بلکه به کشاورزی نیز لطمه می‌زند. شاید از روزی که ماکس وبر گفت: نگو و بنویس! و بوروکراسی را باب کرد، فکر چنین روزهایی را نمی‌کرد. پدر بوروکراسی جهان باعث شد امروز ما با اقیانوس کاغذهایی مواجه شویم که دیوانسالاری را همان کاغذ بازی می‌دانند. آدم به این بزرگی را قبول نداریم و به او می‌گوییم اسمت چیست؟ اگر هرچه بگوید هم قبول نیست و باید فتوکپی شناسنامه ارایه دهد و مکتوب باشد. حتی اگر یک میخ از ما بخواهد، باید آن را بنویسد و برگ درخواست پرکند. گاهی در حسابرسی‌ها شاهد هستیم برای این‌که حساب‌ها بالانس شود، مثلاًً باید یک ریال چک کشیده شود! هزینه چک و نویسنده و ثبت کننده و عملیات بانکدار و غیره و غیره، همه به خاطر این است که یک ریال در بدهکار و بستانکار بالانس باشد. این‌که چه میزان دقت لازم است، امری است که باید عقلا بنشینند و آن را تعدیل کنند. به صرف این‌که ما همه چیز را مکتوب کنیم، نباید تولید وکشاورزی را نابود نماییم. مثلاًً در بسیاری از شهرها و روستاها املاک و زمین‌هایی هستند که موروثی هستند حالا یا سند دارند و یا ندارند. اما بر اثر مرور زمان، انحصار ورثه مشکل ایجاد کرده و لذا همه این سندها از حیز انتفاع افتاده است و کار و تولید در آنها از بین رفته است. مثلاًً در همین تهران هرجا قناسی در نقشه‌ها هست و هرجا بافت‌های فرسوده ترمیم نمی‌شوند و یا به زیبایی شهر لطمه می‌زنند مشکل سند دارند و یا مشکل انحصار ورثه! خانه‌ها و زمین‌های بسیار بزرگی در بهترین نقاط شهر متروکه شده‌اند. خانواده‌ها یا از هم پاشیده‌اند یا مفقود شده‌اند یا جدا شده‌اند و ملک هم بلا تکلیف است. به قول شهریار، هیچ بیلمزدیم ایریلیق وارایتگینیق وار اولوم وار. املاک نه می‌توانند خرید وفروش بشوند ونه وثیقه قرار گیرند لذا زمینه کلاهبرداری هم فراهم می‌شود زیرا شخص می‌بیند املاک را نمی‌تواند رسماً بفروشد لذا به صورت وکالتی یا به اصطلاح کلیدی می‌فروشد! بعد هم که مشکلی پیش بیاید، دستش به هیچ جا بند نیست. همه اینها اگر طبق قانون خدا عمل شود، خیلی ساده به نتیجه می‌رسد. مثلاًً ما می‌دانیم زمینی که 5 سال پشت سرهم بدون کشت باشد، بایر محسوب شده و از ملکیت در می‌آید. یعنی هرکسی مالک زمین هم باشد و 5 سال متمادی یک زمین را بدون کشت و یا صنعت و تولید رها کند، مالکیت خود را از دست می‌دهد. حالا معلوم نیست طبق چه قانونی باید همیشه بایر بماند و مردم گرسنه بمانند. انفال و دارایی‌های عمومی متعلق به هیچ کس نیست و حالا معلوم نیست طبق چه قانونی مثلاًً قرق شده‌اند! اینهمه جنگل‌ها می‌سوزند ولی کسی نیست اجازه دهد درختان آن قطع شود! آیا درختان به طور طبیعی قطع شوند و برای مردم اشتغال و کار ایجاد شود، بهتر است یا این درختان در آتش بسوزند و خسارت‌های بی‌شماری به بشر تحمیل نمایند؟ چرا همه مردم باید در قوطی‌های کوچکی که نامش را انبوه‌سازی مسکن می‌گذارند، زندگی کنند و بقیه زمین‌ها برای سرمایه‌گذاران باقی بمانند؟ این سرمایه‌گذاران کیستند که از خداوند بالاتر تصمیم می‌گیرند؟ از نظر الهی، زمین مال خداست ومردم هم نانخور خدا هستند: اِنّ الارض لله یا النّاس عیال الله.
چرا باید کسانی باشند که برای گران‌تر شدن زمین، آن را بایر کنند و بر عکس، مردمی بدون زمین و خانه و مسکن باشند. البته بحث کلی این است که همه چیز در طبیعت رایگان است، اما عده‌ای خود آگاه یا ناخود آگاه باعث و مانع می‌شوند که مردم از آن استفاده کنند. باید این موانع را برطرف کرد. ممکن است مانع، بسیار پیش پا افتاده باشد مانند همین موضوعی که اشاره شد؛ روش‌های حسابداری! یعنی با اصلاح روش حسابداری یا بوروکراسی، همه این مشکلات حل می‌شود. به طور مثال دربانکداری ما می‌بینیم که قانون بانکداری اسلامی سال‌هاست تدوین و تأیید و تصویب شده و قانون هیچ اشکالی ندارد و پیش هر مجتهدی ببرند، می‌گوید در صورت فرض مسأله عملیات بانکی حلال است. ولی روش حسابداری همان روش ربوی است. یعنی هر بانکداری بهره و سود را بهتر محاسبه کند، او بانکدار واقعی است. هنوز حتی برای محاسبه عملیات بانکی بدون ربا از روش بانکداری ربوی استفاده می‌کنند و این یعنی بسته شدن دست قانون‌گذار. حالا هزاری هم رییس‌جمهور، رییس مجلس و علما بگویند که قانون اسلامی تهیه و تصویب شود. اما یک حسابدار بانک همه اینها را زیر پا می‌گذارد. مانند همان ضرب‌المثل سابق که فرزند یک نماینده مجلس با فرزند یک پاسبان مشاجره کرده بودند! فرزند نماینده مجلس می‌گفت پدرم ماهیانه ده میلیون تومان حقوق می‌گیرد و قانون می‌نویسد و فرزند پاسبان با غرور گفته بود: پدرم 5 تومان می‌گیرد و همه را زیر پا می‌گذارد! نوشتن قانون مهم است، ولی مجریان آنهم باید روش‌های خود را هماهنگ کنند. فرض کنید که عده‌ای تصمیم می‌گیرند که خانه‌ای درست کنند، آیین‌نامه می‌نویسند و تمام ضوابط شهر داری را در آن می‌گنجانند، ولی معمار بیسوادی می‌آید و طبق نظر خودش بنا را می‌سازد. هر کس حرف خود را می‌زند و این همان می‌شود که ناگهان بنای 7 طبقه فرو می‌ریزد. آسیب‌شناسی که می‌کنید، می‌بینید همه چیز درست است! ناظر نظارت کرده و نقشه محاسبه شده و هیچ‌کس گناه ندارد! اما به هر حال چند نفر زیر آوار مانده و مرده‌اند. در مسایل اقتصادی هم همینطور است. وقتی نگاه می‌کنیم، همه چیز در طبیعت هست و رایگان هم هست. باران رایگان است، آب رودخانه‌ها و دریاها و زمین‌های کشاورزی هم. ولی می‌بینیم که تعداد زیادی مردم زیر خط فقر هستند و گرسنه. همه چیز هم درست است! مجلس قانون خوب تصویب کرده، دولت هم خوب آن را اجرا نموده و قوه قضاییه هم خوب داوری و نظارت کرده. اشکال کجاست؟ و این است که گره کورها وقتی شناخته شود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود. یکی از این گره‌های کور، روش‌های اجرایی و آیین‌نامه‌هاست. که برخی از آنها در اثر شدت ساده بودن به چشم نمی‌آیند. همین که بیاییم بورکراسی را مرحله‌ای کنیم، خودش مهم است. مثلاًً لازم نباشد که در کوچک‌ترین عملیات هم مانند بزرگترین عملیات، اسناد ومدارک مشابه فراهم شود و به قول و گفتار هم به میزان نوشتار اهمیت داده شود. همه جا لازم نیست کامپیوتری شود و برخی جاها هم که لازم است کامپیوتری شود، نباید دستی کار شود. توصیه‌ها بسیار ساده است. هرچیزی باید در جای خود به کار گرفته شود. زمین‌ها طبق اصول اسلامی بین مردم تقسیم شود. احتکار گران چه احتکار ارزاق کنند و یا احتکار زمین و یا سرمایه و یا طبیعت باید شناسایی و خلع ید شوند


تاریخ : پنج شنبه 87/5/24 | 1:7 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

دوازدهمین  جشن خانه سینمای ایران برگزار میشود

به گزارش خبرنگار هفته نامه ماهین : امین تارخ سینماگر حرفه ای ایران و دبیر ستاد برگزاری جشن خانه سینمای ایران در جمع خبرنگاران با بیان این نکته که در این جشن از چهار نفر تقدیر خواهد شد اعلام نمود این جشن در 25 شهریور برنامه اختتامیه خواهد داشت .

ایشان ضمن اهدا هدایایی به خبر نگار روز خبر نگار را با تاخیر دو سه روزه تبریک گفتند .

در ابتدا مقایسه ای بین جشنواره فیلم فجر با جشن خانه سینما صورت گرفت وایشان گفتند که جشنواره تفاوت اساسی دارد و آن اینکه خانه سینما بیشتر صنفی است ولی جشنواره دولتی است و وقتی از بودجه خانه سینما سوال شد گفتند که بیشتر بودجه را شهرداری میدهد.

 

خبر نگار ان سوال کردند که چه روزی  و در جند موضوع برگزار خواهد شد و ایشان گفتند فیلم کوتاه و فیلم مستند قبل از جشن اصلی برگزار خواهد شد و جشن اصلی با انتخاب فیلمهای برگزیده از بین 40تا 50فیلم به آنان جایزه خواهد داد این مراسم به احتمال قوی در برج میلاد و شب تولد امام حسن مجتبی انجام خواهد شد. در این مراسم همچنین از سیف الله داد جمشید مشایخی و بهرام بیضایی و استاد فریبرزی قدر دانی خواهد شد

خبر نگار ماهین سوال کرد آیا برای هنرمندان فقید همچون خسرو شکیبایی هم برنامه خواهد بود و آیا از پیشکسوتانی چون حسین خانی بیک و خانم پروین سلیمانی قدر دانی خواهد شد؟

آقای امین تارخ پاسخ دادند که یک کلیپ برای خسرو شکیبایی در حال تهیه است ولیکن تابحال فکری برای پیشکسوتان نشده است .

در پایان بمناسبت روز تولد استاد امین تارخ 55 سالگی ایشان در همان محل کار جشن گرفته شد وخبرنگاران نیز از عکسهای یادگاری محروم نماندند.

All things are free for building.

The God love the Human and left all things free for him:

When the jungle fired who cam helps? We must know that it is free to people for use. If people went to jungle and bring the wood we not have any fire. Is it better to fire jungle or we cut the wood for use? The fruits failed in her tree and we buy these high. The water full in the rivers and we buy this by bottles.  The soil is very in all the earth but we must do many hard work: at first we must establish new corporation and it must issue factor. All these are that the account methods are not correct. The free things have not any price and the accounting not accepted because they have not zero in her balance. All bills began from 1 and 0 is not exist.  It is the way that all people to coercive to do criminally actions.  They must write all free things by fall price for acceptance.

We must change the accounting methods for new age.    

 

 


تاریخ : چهارشنبه 87/5/23 | 6:8 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
اخبار قدیمی‌تر >>