تماس با ما همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران»/ 3 - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
صبامره‌صدق: مره‌صدق: مشارکت رژیم صهیونیسیتی در برگزاری همایش ضدایرانی در لهستان ادعاهای نتانیاهو را رد می‌کند

 

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت رژیم صهیونیسیتی در برگزاری همایش ضدایرانی در لهستان، ادعاهای مطرح‌شده از سوی نتانیاهو مبنی بر برادری و برابری را تکذیب می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سیامک مره‌صدق، نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی خود در همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران» بیان کرد: همزیستی و تحمل و مدارای مردم ایران، ریشه در تاریخ چندهزار ساله دارد. اگر فرهنگ غرب با پیدایش لائیسیته و سکولاریسم، شاهد پیدایش همزیستی بود؛ اما این همزیستی در ایران پایه دینی دارد.

وی افزود: ما در ایران تفاوت‌های مذهبی را به رسمیت می‌شناسیم و در عین حال به مشترکات هم احترام می‌گذاریم.

مره‌صدق همچنین تأکید کرد: ما در کنار هم و دوشادوش هم با دشمنان خود جنگیده‌ایم و به بهروزی و موفقیت هم کمک کرده‌ایم. در جریان انقلاب و در جریان فعالیت‌های ضدرژیم پهلوی، مسلمان و یهودی و مسیحی و پیروان همه ادیان با همدیگر مبارزه کردند. ایرانیان یهودی و ایرانیان غیرمسلمان، در جریان انقلاب اسلامی با مسلمانان همراهی می‌کردند و حتی در نوجوانی شاهد بودم که کلیمیان در شیراز با پرچم‌های مخصوص خود در راهپیمایی‌های ضد رژیم پهلوی شرکت می‌کردند.

وی افزود: البته این اقدامات از چشم بزرگان مسلمان دور نماند. در غائله محله یهودیان در شیراز، یک روحانی شیعه به نام مرحوم سید نورالدین و در غائله مشهد، یک روحانی دیگر به نام آیت‌الله مصباح، از ایرانیان یهودی دفاع و حمایت کردند. همچنین حکایت‌ها و داستان‌های بسیاری از دفاع مرحوم آیت‌الله بروجردی از ایرانیان یهودی وجود دارد. در کل مسلمانان ذهنیت مثبتی نسبت به ایرانیان یهودی داشته‌اند.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ما اقلیت‌های دینی همیشه تلاش کرده‌ایم تا وظایف شهروندی خود را به خوبی انجام دهیم که بهترین شاهد این ادعا، شهادت اقلیت‌های دینی در جریان جنگ 8 ساله و در راه دفاع از کشور است.

وی در ادامه با اشاره به وجود برخی مشکلات در کشور ابراز کرد: دشمنان می‌توانستند با سوءاستفاده از این مشکلات مسایلی را ایجاد کنند؛ ولی همدلی و همراهی تاریخی بین پیروان ادیان مانع از آن شد. همچنین اعتقاد داریم که مشکلات موجود کشور در سایه قوانین جمهوری اسلامی همگی قابل رفع هستند؛ هر چند اعتقاد دینی می‌گوید که تا ظهور منجی عالم بشریت شاهد مشکلات کوچک و بزرگ در جوامع خواهیم بود، اما در چاچوب قوانین متعالی جمهوری اسلامی می‌توان این مشکلات را به حداقل رساند.

سیامک‌ مره‌صدق در بخش دیگر سخنانش تأکید کرد: ما اعتقاد داریم که بر پایه بنیانی که امام خمینی(ره) بنا نهادند و تحت رهبری عالمانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هیچ افراط‌گرایی علیه پیروان دیگر ادیان الهی در ایران رخ نخواهد داد.

وی سپس با انتقاد از دشمنان شناخته‌ شدن انقلاب اسلامی، گفت: دشمنان جمهوری اسلامی و دشمنان ملت ایران، دشمنان کلیت ایران هستند. توطئه‌ای که ترامپ و نتانیاهو به راه انداخته‌اند، توطئه علیه حاکمیت ملی و علیه کلیت ایران است. بر این اساس دفاع اقلیت‌های دینی و دفاع همه مردم از نظام جمهوری اسلامی، دفاع از کلیت ایران است. امپریالیسم می‌خواهد با اجرای نقشه خاورمیانه جدید، نفوذ خود را در منطقه تضمین کند و از آنجا که با مانعی بزرگ یعنی ایران با سابقه تاریخی درخشان مواجه شده، با نظام جمهوری اسلامی ایران به مقابله پرداخته ‌است.

مره‌صدق در ادامه با اشاره به برگزاری همایش ضدایرانی در لهستان که به تلاش‌های دولت آمریکا در 25 بهمن‌‌ماه آینده برگزار خواهد شد، گفت: مشارکت رژیم صهیونیسیت در این همایش ادعای مطرح شده از سوی نتانیاهو مبنی بر برادری و برابری را تکذیب می‌کند. دولت فعلی لهستان، دولتی دست راستی و ضد یهودی است که منکر وقوع هولوکاست است. بنابراین چطور نخست‌وزیر اسرائیل با این دولت ضد یهود برای برگزاری همایشی همکاری می‌کند؟ اینها نشان‌دهنده نادرست بودن ادعای برابری رژیم صهیونیسی است.

وی تأکید کرد: دشمنی که مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران ایستاده، مسیحیت، یهودیت و یا دین دیگر نیست؛ بلکه کفر به معنای واقعی آن است. تمامی دین‌ها و انسان‌هایی که به آزادی اعتقاد دارند، باید از جمهوری اسلامی ایران حمایت کنند. همچنین تأکید می‌کنم که نبرد جمهوری اسلامی با دشمنان خود، نبرد انسانیت علیه تمام کفر است.

بنابر اعلام این خبر، همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران» به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پیش از ظهر امروز (دوشنبه 24 دی‌ماه) با قرائت «قرآن کریم» توسط کرمانی، «انجیل» توسط شِماس سارگن، «تورات» توسط شایان‌مهر و «اوستا» توسط موبد اردشیر مانکچیان و با حضور نمایندگان ادیان الهی در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.
تاریخ : دوشنبه 97/10/24 | 7:22 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر