تماس با ما رئیس جمهور در گنبد کاووس: - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
صبا

ماهواره پیام با ماهواره بر ساخت دانشگاه امیر کبیر، بزودی در مدار 600 کیلومتری قرار می گیرد

ماهواره پیام با ماهواره بر ساخت دانشگاه امیر کبیر، بزودی در مدار 600 کیلومتری قرار می گیرد

رئیس جمهور، استان گلستان را استان وحدت اقوام و مذاهب و گلستان ایران دانست و اظهارداشت: سرزمین تاریخی گلستان، میزبان عرفا و حکمای بزرگی چون مختوم قلی، ابوریحان و امیرکبیرها بوده است و از این استان جز بوی برادری و اتحاد استشمام نکردیم و دست بزرگان استان را بخاطر این وحدت می بوسیم.

 

العالم ایران سیاسی

حسن روحانی روز دوشنبه در جمع پرشور مردم در ورزشگاه تختی گنبد کاووس با اشاره به اینکه در روزهای پیش رو دو ماهواره به فضا پرتاب می کنیم، گفت: ماهواره پیام با ماهواره بر ساخت دانشمندان و دانشگاه امیرکبیر، بزودی در 600 کیلومتری مدار قرار می گیرد.

رئیس جمهور با قدردانی از مردم عزیز و بزرگوار استان گلستان با تأکید بر اینکه این استان گلستان ایران و ایران ، گلستان است، گفت: از صفا و صمیمیت و استقبال با شکوه مردم در این ورزشگاه و اظهار محبت شما قدردانی می‌کنم که همواره این مردم خوب و مخلص و ایثارگر در همه صحنه‌ها به عنوان مردمانی شجاع، ‌مرزدار و عاشق ایران و اسلام و انقلاب بوده‌اند.

روحانی با بیان اینکه استان گلستان باید استان وحدت اقوام و مذاهب نام گیرد، گفت: این استان عزیز و بزرگ در راه دفاع از کشور نزدیک به 4 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد 512 شهید مربوط به شهر گنبد است و این نشان می‌دهد که شیعه، سنی و اقوام مختلف برای کشور، ‌نظام و وطن، ایثار و فداکاری می کنند.

رئیس جمهور با اشاره به قدمت تاریخی استان گلستان، افزود: در هزار سال پیش در حکومت آل زیاد،‌این سرزمین میزبان عرفا، شعرا، فلاسفه و علما و حکمای بزرگ همچون ابوعلی سینا و ابوریحان بوده که بخشی از آثار کتاب آثار الباقیه را در این منطقه نوشت.

روحانی ادامه داد: مختوم قلی که در 300 سال قبل این منطقه شاهد اختلافات فراوانی بود با اشعار زیبا و اعتدال‌گرایانه و همچنین احترام خاصی نسبت به اهل بیت، مردم این دیار و جهان اسلام را به وحدت و برادری دعوت کرد.
تاریخ : دوشنبه 97/10/24 | 6:35 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر