تماس با ما در هفته جهانی کودک اجرا شد - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
صبا

مشارکت کودکان در تصمیم گیری های مدیریت شهری منطقه یک

 کودکان و نوجوانان در دیدار با مدیران ارشد شهرداری منطقه یک با ارائه نظرات و پیشنهادات خود در تصمیمات شهری این منطقه مشارکت کردند  .

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک به مناسبت  فرارسیدن هفته جهانی کودک برنامه های متنوعی را با حضور کودکان و نوجوانان منطقه یک برگزار کرد که طی آن کودکان توانستند با مدیران عالی این منطقه از جمله مهندس خرمی شریف قائم مقام و دکتر منیعی مشاور عالی شهردار منطقه یک و... دیدار کنند و نظرات و پیشنهادات خود را عنوان نمایند .

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک در خصوص این برنامه ها اظهار داشت: در راستای تحقق مصوبه "شهر دوستدار کودک"برنامه های مختلفی در هفته ملی و روز جهانی کودک در سطح منطقه اجرا شد که هدف از آنها دریافت نظر و پیشنهادات کودکان در جهت بهبود اجرای پروژه های شهری ،ارتقاء سطح دانش و اطلاعات کودکان در خصوص شهر،ایجاد روحیه امید و مشارکت در میان نسل جدید ،تقویت حس تعلق خاطر به شهرو اطلاع رسانی به کودکان و دانش آموزان در خصوص طرح های اجرایی مدیریت شهری با موضوعات فرهنگی، ترافیکی، محیط زیست و... بود .

توسلی در ادامه با بیان اینکه مشارکت کودکان و دانش آموزان در تصمیم گیری های مدیریت شهری امری مهم و تاثیر گذار است افزود:در دیدارهای صمیمانه دانش آموزان پیشنهاداتی در خصوص مدیریت شهر از قبیل حمایت آموزشی، فرهنگی، عمرانی از مدارس ،اجرای طرح شهروند الکترونیک در شهر تهران ، تهیه و توزیع سطل های مخصوص بازیافت برای کلاس های مدارس، آموزش حفظ محیط زیست شهری به شهروندان ،نیم بها شدن وسایل حمل و نقل عمومی برای استفاده بیشتر مردم و راهکارهای کاهش ترافیک در روزهای برفی وبارانی ارایه شد.

گفتنی است این برنامه ها در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، سرای محله دارآباد ، مدرسه دخترانه دهخدا و ... اجرا شد.

 

 
تاریخ : شنبه 97/7/21 | 7:15 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر