تماس با ما غرفه نذر فرهنگی تهیه لوازم التحریردر شمال تهران برپاشد - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
صبا

 با هدف ترویج و گسترش فرهنگ عاشورایی و سبک زندگی حسینی در دهه محرم،غرفه نذر فرهنگی با ایده جمع آوری نذورات و تهیه لوازم التحریر در شمال تهران برپا شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک،امیر لیلاز مهرآبادی شهردار ناحیه پنج این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: آموختن از امام حسین (ع) در عصر حاضر  یک ضرورت است و الگو برداری از آن اسطوره بی بدیل شهادت ،غیرت و پایبندی به اصول والای انسانی، راهگشای جامعه در عصر کنونی خواهد بود.

وی گفت: اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه پنج به منظور تفکر بیشتر در قیام سیدالشهداء، خیمه شعور حسینی را با پنج غرفه همزمان با آغاز دهه محرم در خیابان شهید سباری،تقاطع خیابان شهید پورابتهاج،رو به روی ساختمان شهرداری ناحیه پنج برپا نموده است.

لیلاز افزود: غرفه های یاد شده شامل غرفه نذر فرهنگی با طرح جمع آوری نذورات و تهیه لوازم التحریر توسط خیریه های مردم نهاد،غرفه کودک حسینی شامل مسابقه نقاشی وطراحی با مضامین مفهومی عاشورا و فرهنگ حسینی با اعطای جوایز به کودکان،غرفه زیارت مجازی شامل زیارت سه بعدی مجازی حرم مطهر امام حسین (ع)و حضرت ابوالفضل العباس(ع) است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : پخش زنده تصویر حرمین در غرفه و برگزاری مسابقه بهترین عکس از فرهنگ سازی با مضامین محرم،غرفه شهروند حسینی شامل تعاملات مرتبط شهروندی با ایام محرم شامل پایش بخش سلامت عزاداران،مشاوره های تخصصی شهروندی،ترویج فرهنگ بازیافت و محیط زیست و غرفه ایستگاه صلواتی و پذیرایی از عزاداران حسینی از دیگر اقدامات اجرایی است.

 

 
تاریخ : یکشنبه 97/6/25 | 6:43 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر