تماس با ما مذاکرات جدید با اروپا یا عقب نشینی جدید؟!! - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
صبا

پس از مذاکره ظریف با سران اروپا ، نهایتا امروز نخست‌ وزیر انگلیس، صدر اعظم آلمان و رئیس‌ جمهور فرانسه با صدور بیانیه‌ای مشترک خواستار حفظ برجام و در عین حال #مقابله با برنامه #موشکی_ایران و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران شدند. 

در این رابطه نکاتی وجود دارد: 

 دولت به اسم تدبیر ؛ مشی مداراگرایانه را با کشورهای اروپایی پیش گرفته است در حالی که باید صراحتا از آنها تضمین های عینی برای حفظ برجام را مطالبه کند. متاسفانه طرف اروپایی نیز به این #ادراک رسیده که دولت اعتدال! (به دلایل حیثیتی و منافع سیاسی داخلی) خواهان حفظ برجام به هر #قیمت است. (مهم)

 تحمیل گری و رویکرد ظالمانه اروپایی ها در قبال تعهدات خود در برجام، نشان می دهد اروپا در نقش #مترجم_ترامپ قرار دارد و آنها نیز ناقض_نرم!!! برجام هستند.

 اروپایی ها با ایفای نقش_مکمل در کنار آمریکا، می خواهند محدودیت های گسترده برجام را به عنوان #کف_استاندارد و حداقل لازم برای مذاکره با دولت روحانی!! ، تثبیت کنند. به عبارت دیگر، آنچه در برجام به طرف مقابل واگذار کرده ایم هیچ مابه ازای قابل ذکری برای ما ندارد و جهت حسن نیت!!! برای ادامه مذاکره و عقب نشینی های جدید محسوب می شود.!!!

 به نظر می رسد طرف عهدشکن آمریکایی_اروپایی با دو ابزار در جهت تحمیل خواسته های خود به دولت روحانی است؛ 

اول؛ تبلیغ می شود شکست برجام و عدم توافق با اروپا به منزله تحمیل جنگ نظامی علیه ایران است.

دوم؛ تبلیغ می شود در صورت عدم توافق جدید (مکمل برجام!!) اقتصاد ایران به فروپاشی می رسد.

ادامه مذاکراه با اروپایی ها صرفا مقابله با فشار و چانه زنی آنها برای اخذ امتیازات بیشتر است. حداقل های آنها موشکی و منطقه ای است و از تضمین نیز خبری نیست.
تاریخ : پنج شنبه 97/2/27 | 8:46 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر