تماس با ما مرداد 94 - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
مجله هاست ایران
مجله هاست ایران

آقای خاص با عشق رفت با اسمش عشقه برگشت

شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری نمی آیند، آن ها می آیند تا تحریم شکنان را شناسایی کنند، و بدانند ایران در دوران تحریم، ایران چگونه عمل می کرده، که اینهمه پیشرفت داشته است. آن ها می خواهند از این تجربه، برای نجات شرکت های خود استفاده کنند. لذا برای کسانی که ذوق زده می شوند باید گفت: 

تاکتیک هجوم به ایران، در گذشته هم بوده ولی این بار، با سه هدف اصلی دنبال می شود: اول شناسایی راه های در رو ایرانیان، که بتوانند آن راهها را ببندند، تا ایران مجبور شود از کالاهای: آن ها خریداری کند.

دوم : سرمایه گذاری در امور سطجی و روبنایی، برای افزایش تقاضای مردم ایران، تا بتوانند دوباره بر بازار ایران مسلط شده، و تقاضاهای مصنوعی ایجاد نمایند.

سوم خام خری و توسعه: استفاده از مواد خام ایران، آن هم به منظور فراوری و صادر کردن: مجدد آن به ایران. زیرا ایران خود می تواند فراوری کند، ولی آن ها این راه ها را شناسایی و نابود می کنند. تا مثلا خاک رس را از ایران بخرند، و با بسته بندی مناسب آن را به عنوان: کائولن به ده برابر قیمت، دوباره به ایران بفروشند.

البته براساس توافق جان کری و ظریف، تحرک وسیعی بعد از قطعنامه آغاز شد. ظریف عهده دار مذاکره با خط مقاومت شد، تا آنان را از لیست سیاه خارج کرده! و ازجمع تروریست ها بیرون بیاورد.  و جان کری مامور شد شرکت ها را: بسوی ایران کیش بدهد، تا ایران از انزوای اقتصادی خارج شود.

و این لحن آن ها است که: باید به انتخابات دو طرف کمک شود. اگر ظریف موفق شود، نخست وزیر تروریست و سلفی را، به بشار اسد تحمیل کند. آمریکا هم آن کشور را از لیست: تروریست ها خارج می کند. زیرا مطمئن می شود که: افعال معکوس در حال انجام است. و دولت متهم به تروریستی بشار اسد، اکنون واقعا تروریست شده! و این آمریکا را ارام می کند.

 از این طرف هم، رفت و آمد شرکت ها، البته بدون هیچ نتیجه ای ، اینطور وانمود می شود که ایران، از انزوا خارج شده و اقتصاد آن، رو به رونق است و: رکود در حال از بین رفتن است.

     نتیجه این حرکت ها هم مشخص است: تورم هرچه بیشتر برای ایران، و ترور هرچه بیشتر برای خط مقاومت. این حرکت را حرکت کپسولی هم نام گذاری کرده اند . زیرا کپسول های ضد سرماخوردگی یا عفونت، مانند آمپی سیلین های بالای 500،خاصیت بخصوصی دارند:   اتم ها و مولکول هایی طراحی شده اند، که غذای مورد علاقه ویروس های سرما خوردگی است. اما فقط پیکره دارند، و قابل هضم یا جذب ویروس نیستند.

      لذا ویروس ها با دیدن این ترکیبات، به دور آن جمع می شوند و به خیال خود، در حال خوردن غذاهای مقوی و خوشمزه هستند! ولی بعد از شش ساعت ور رفتن، می بینند که گول خورده اند! از آن ها جدا می شوند تا: سراغ غذاهای دیگر بروند. این شش ساعت را دوز دارو می گویند، برای همین است که این کپسول ها، باید  هر شش ساعت یکبار میل شوند. زیرا به محض جدا شدن ویروس ها، دوز جدید می اید و ویروس ها را، شش ساعت دیگر مشغول می کند! اگر دارو مرتب و بموقع مصرف شود، در عرض سه روز ویروس های گول خورده، گرسنه می مانند و تضعیف می شوند. و حالا نوبت آنتی کر های بدنی یا گلبول های سفید است  ، که به آن ها حمله کنند و از بین ببرند.

      ورود شرکت های خارجی به ایران، تحریک تقاضای ایرانیان است تا بازار ها، آماده مصرف کالاهای خارجی شوند. اما این شرکت ها در تولید نقش نخواهند داشت، زیرا وظیفه آنان پاسخگویی به تقاضای تحریک شده است. لذا این بار مردم بجای خرید کالاهای چینی و: کره ای یا ایرانی، مردم به دنبال خرید کالاهای: آمریکایی و اروپایی خواهند بود.

من فضلک لا ینفعل!
الشرکات الأجنبیة للاستثمار، لا تأتی، وأنها تأتی لتحدید قواطع الحصار، وتعرف إیران تحت العقوبات، وکیف أنها کانت تقدم ایران کثیرا. یریدون تجربة لإنقاذ شرکاتهم. حتى بالنسبة لأولئک الذین هم متحمس لیقول:
تکتیکات غزو إیران، فی الماضی، ولکن هذه المرة، مع ثلاثة أهداف رئیسیة هی: (أ) تحدید السبل لمواجهة الفرس، والتی یمکن أن تسد الطرق، ان ایران یجب أن تکون البضاعة: یشترونها.
الثانی: الاستثمار فی Stjy والبنیة الفوقیة، إلى الطلب من الشعب الإیرانی، لتهیمن مرة أخرى فی السوق، وخلق طلب مصطنع.
حمار الثالث الخام وتطویر المواد الخام وتجهیز وتصدیر ل: إیران مرة أخرى. لأن إیران یمکن معالجتها، وإنما هو وسیلة لتحدید وتدمیر. للشراء من إیران، على سبیل المثال الطین، والتعبئة والتغلیف على النحو التالی: الکاولین إلى عشرة أضعاف السعر، ثم بیعها إلى إیران.
ومع ذلک، استنادا إلى الاتفاق، بعد أن بدأ جون کیری وأنیقة، مجموعة دینامیکیة القرار. إجراء مفاوضات حساسة مع خط المقاومة لإخراجها من القائمة! واخراج الارهابیین. وکان جون کیری بتکلیف شرکات: لإعطاء إیران کیش، عزلة إیران الاقتصادیة بها.
وهذا هو لهجة من شأنها أن تساعد الجانبین. إذا کانت الغرامة ناجحة، رئیس مجلس الوزراء والإرهابیین السلفیین، بشار الأسد لفرض. أمریکا هی البلد من قائمة الارهابیین. لأنه یضمن أن العمل جار العکسی. واتهمت حکومة الرئیس بشار الأسد الإرهابی، والآن الإرهابیین حقا! وأمریکا ومنطقة المحیط الهادئ.
  
بهذه الطریقة، وشرکات السیاحة والسفر، ولکن دون أی نتیجة، فإنه یفترض أن عزلة إیران واقتصادها تستمر فی الازدهار والرکود آخذة فی التناقص.
     
ونتیجة لهذه الخطوة، أیضا، هو واضح: التضخم أیضا إلى إیران، والإرهاب أکثر عن خط المقاومة. ودعت هذه الحرکة من أجل الشفاء سواء. لاسطوانات ضد البرد أو العدوى، مثل الأمبیسلین أعلى 500، تحتوی على خاصیة خاصة: الذرات والجزیئات التی تم تصمیمها، والطعام المفضل لفیروس البرد هو مثلی الجنس. ولکن فقط فی الجسم، وعدم هضمها أو امتصاصها الفیروس.
      
الفیروسات لوصف هذه المرکبات لجمع حوله، وعقلک، وتناول الأطعمة المغذیة وهی لذیذة! ولکن بعد ست ساعات النذل الذی خدعوا! ینفصلون ذلک: اذهب إلى الأغذیة الأخرى. ستة هذه الساعة جرعة تقول، بحیث کبسولات یجب أن یکون کل محرک ست ساعات. لأنه بمجرد فصل الفیروسات، والفیروسات سیکون جرعات جدیدة، ست ساعات مشغولة! إذا أخذ الدواء بانتظام وفی الوقت المناسب، فی غضون ثلاثة أیام من الفیروسات ینخدع، تجویع وتضعف. والآن المضادة جوقة خلایا الدم البدنی أو الأبیض، التی تهاجم وتدمر لهم.
      
الشرکات الأجنبیة الدخول إلى إیران، والطلب الإیرانی لتحفیز السوق، وأنها على استعداد لاستخدام السلع الأجنبیة. ولکن هذه الشرکات لا تشارک فی الإنتاج، لأنه من وظائفهم لتلبیة یتم تحفیز الطلب. حتى هذا الوقت، وبدلا من الشراء من الصین وکوریا وإیران، والناس تتطلع لشراء السلع، والأمریکیین والأوروبیین سیکون.تاریخ : شنبه 94/5/31 | 11:7 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

همانطور که خداوند می خواسته: امام حسین ع را شهید ببیند، اکنون نیز اراده خداوند بر آن است که: فتح مکه به دست یمنی ها صورت گیرد، ولی مسئولین یمنی کوتاهی می کنند! و در انجام ماموریت خود واهمه دارند.

ای مسئولین یمن، از خدا بترسید و از آل یهود نترسید، بدانید که مردم یمن و کل دنیا با شما هستند. تا مادامی که به سوی فتح مکه می روید، و اگر شما کوتاهی کنید، خداوند شما را می برد، و گروه دیگری را می آورد که: هم خدا را دوست داشته باشند، و هم خدا آن ها را دوست داشته باشد.

بدایند و آگاه باشید: بیشترین صدمات را در تاریخ معاصر، همین آل سعود یا آل یهود، بر اسلام وارد کردند. آن ها با فساد و شهوترانی و: ایجاد سایت ها و ماهواره های ضد اخلاقی، نسل جوان را فاسد کردند و: با تهیه و توزیع داروهای تقلبی، نیروی زاد و ولد آن ها را نابود کردند. تا جلوی ازدیاد نسل شیعه را بگیرند. البته همه گروهها، به اسلام خدمت می کنند ولی بسیاری از: گروهها فریب آل سعود را خورده، و دست از دین داری برداشتند.

    تبلیغات ضد اسلامی سعودی ها، دو جنبه متضاد داشت: از یکسو با اجرای شدید اصول ارتجاعی، و از سوی دیگر با تبلیغات ضد اخلاقی . یعنی جوانانی را که عاشق شهوت بودند، از طریق سایت های جنسی و پورنو از میدان به در می کرد، و جوانان انقلابی را هم با نشان دادن: چهره خشن از اسلام دور می کرد. قطع کردن دست دزدان، بدون توجه به شرایط آنان، مانع شدن حضور زنان در فعالیت های اجتماعی، تعدد زوجات پیران، و فساد اخلاقی زنان داخل حرم، همه راههایی بود که آل سعود طی می کرد تا: مردم دنیا را از اسلام دور کند.

چهره خشن القاعده و گروه های سلفی، در کشتار مردم یمن و عراق  و لبنان، در ظاهر برای مبارزه با رشد تشیع بود، ولی کشتار مردم  مصر و لیبی و فلسطین و: جاهای دیگر در افعانستان و پاکستان، دست آن ها را رو کرد و: چهره ضد اسلامی آنان را نشان داد. و همه دنیا دیدند که آل سعود و داعش، هیچ دینی را قبول ندارند. آن ها سال ها زیر نقاب اسلام با: دین اسلام مبارزه کردند، و کسی این را باور نمی کرد.

کشتار مردم یمن راه را باز کرد: تا مردم دنیا بدانند که: آل سعود یهودی واقعی هستند، زیرا در ماه ذی القعده که از ماه های حرام است، و جنگ در ان منع شده، باز هم به کشتار و بمباران مردم یمن ادامه می دهند. آن ها تا امروز تبلیغ می کردند، که حافظ اسلام هستند! و خادم حرمین شریفین، ولی امروز دیگر نمی توانند. زیرا که مانند یزید در ماه حرام قصد: کشتن مردم کردند و با اینکه، خود را قدرتمند می دانند، ولی دست از جنگ نکشیدند.

    ای مردم یمن، در روایت های زیادی، ائمه ما از شما تعریف کرده اند. یکی از مراکزی که به یاری امام زمان عج، برمی خیزد را یمن معرفی کرده اند. لذا اگر خواستار حفظ این کرامت، و توجه پیامبر و امامان، به خودتان هستید به مسئولین تذکر بدهید. تا هرچه سریعتر راهی فتح مکه شوند. تعلل در این کار، به جنگ بیشتر و: کشتار بیشتر مردم یمن می انجامد، زیرا که آن ها برای نجات خود، مجبورند مردم یمن را قربانی کنند.

      کافی است یکی از علمای شما، حکم جهاد بدهد تا از سراسر جهان، مردم برای کمک بیایند. هم اکنون مردم دنیا در انتظار حکم: رهبران شما هستند. زیرا تصور می کنند که: یمن مایل نیست که در این فتح بزرگ، کسان دیگر را شریک قرار دهد! و خود به تنهایی می خواهد، این کار را انجام دهد. ولی می بینیم که به تنهایی قادر نیستند، همانطور که آل سعود هم به تنهایی نمی جنگد، قطر و کشورهای دیگر را، به کمک طلبیده است.

     لذا برای اینکه نقش تاریخی خود را، آگاهانه ایفا کنید، لازم است که مسئولیت خدایی خود را درک کنید، و اعلام جهاد نمایید تا برای فتح مکه، هرچه سریعتر اقدام شود. و مردم شما هم از: حملات ددمنشانه و وحشی عربستان، نجات پیدا کنند

بینما العمال السلامة وقتل المزید من الناس فی الیمن.
کما سأل الله: الإمام الحسین شهیدا، انظر، الآن هو إرادة الله أن الیمنیین مکة المکرمة الذی یتعین القیام به، ولکن فشل المسئولین الیمنیین! ومهمتها هی خائفة.
A المسؤولین الیمنیین، ویخشى الله ولا تخافوا من آل السامیة، والعالم کله یعرف أن الشعب الیمنی معک. طالما أن تذهب إلى مکة المکرمة، وإذا کنت لا، الله یأخذک، وتقدیم مجموعة أخرى لا یحب الله، والله یحبهم.
حفظ وعلم: معظم الحوادث فی التاریخ الحدیث، وبیت آل سعود أو على الیهودیة والإسلام قد وصلت. الفساد وشهوة وإنشاء مواقع الأقمار الصناعیة وغیر أخلاقی، وإفساد جیل الشباب: إنتاج وتوزیع الأدویة المزیفة، یتم إتلاف الولادة. الشیعة اتخاذها لمنع تکاثر. بالطبع، کل المجموعات، لخدمة الإسلام، ولکن العدید من الجماعات قد خدعوا من قبل السعودیین، واستغرق من الدین. الدعایة المعادیة للإسلام السعودیة، وکان جانبین متناقضین: من ناحیة واحدة مع تطبیق مبادئ الرجعیة حادة، والآخر مع الدعایة غیر الأخلاقیة. الشباب الذین کانوا فی حالة حب مع شهوة، ومواقع الجنس والاباحیة فی المیدان، والشباب الثوری من خلال إظهار: الطبیعة العنیفة للإسلام بعیدا. قطع ید السارق، بغض النظر عن ظروفهم، تعیق مشارکة المرأة فی الأنشطة الاجتماعیة، وتعدد الزوجات، وشیوخ، والفساد الأخلاقی للنساء فی الحرم، على طول الطریق من خلال بیت آل سعود إلى الناس فی جمیع أنحاء العالم الإسلامی.
الوجه الخشن للجماعات القاعدة والسلفیة، وقتل من أهل الیمن، العراق، لبنان، ظاهریا لمحاربة النمو الشیعی، ولکن قتل مصر ولیبیا وفلسطین: فی أماکن أخرى فی أفغانستان وباکستان، التفت علیها و أظهرت الأرقام الخاصة معادیة للإسلام. ورأى کل ما آل سعود والعالم الإسلامی، لا دین، لا نوافق على ذلک. سنواتهم تحت ستار الإسلام: الإسلام حارب، وانه لا یعتقد ذلک.
الیمن مما أسفر عن مقتل شخص فتحت العالم أن یعرف أن السعودیین هم الیهود الحقیقی، لأنه فی شهر ذی تنظیم القاعدة الذی هو أشهر المحرمة، ویحرم الحروب لا تزال مستمرة فی قتل وقصف أهل الیمن . تم الترویج لها حتى یومنا هذا، لحمایة الإسلام! وخادم الحرمین الشریفین، ولکن الیوم انهم لا یستطیعون. لأن مثل یزید فی خطة شهر المقدسة: قتل الناس وعلى الرغم من أن له معرفة قویة، ولکن الحرب توقفت. یا أهل الیمن، فی العدید من الإصدارات، والأئمة لدینا عنک. واحدة من المراکز هو مساعدة الإمام المهدی، وأدخلت الیمن یطرح نفسه. حتى إذا کنت ترید الحفاظ على الکرامة، والنبی والأئمة، إلى السلطات المذکورة مدیرک. أسرع وسیلة لمکة المکرمة. التأخیر فی هذا العمل، إلى الحرب وقتل المزید من الناس فی الیمن أخیرا، لأنهم البقاء على قید الحیاة، لدیهم للتضحیة الشعب الیمنی. ببساطة واحد من أهل العلم أن تتخلى عن الجهاد فی جمیع أنحاء العالم، الناس یأتون طلبا للمساعدة. العالم الآن ینتظر صدور الحکم: أنت القادة. لأنهم یعتقدون أن الیمن لا یرید أن فی هذه القریة الکبیرة، وشریک لشخص آخر! وإرادته وحده، على أن تفعل ذلک. لکننا نرى أنهم لیسوا وحدهم، حیث أن آل سعود لا تحارب وحدها وقطر ودول أخرى، قد طلبت المساعدة. لذلک، بسبب دورها التاریخی، ولعب بوعی، فمن الضروری أن تفهم مسؤولیتک لله، وتعلن الجهاد حتى فتح مکة، والعمل الفوری. والناس لک من الهجمات الوحشیة والهمجیة فی المملکة العربیة السعودیة، لیتم حفظها


تاریخ : جمعه 94/5/30 | 10:36 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

جوسازی های علیه کمیسیون 15 نفره مجلس از حالا آغاز شده تا در تصمیم گیری آنان اثر بگذارند و مانع استیفای حق ملت شوند عجیب است که چرا وزارت خارجه اینهمه اصرار دارد کارهایی که انجام می دهد نه مجلس در جریان باشد نه مردم! همین اصرار نشان می دهد که ریگی در کفش دارد! البته ما دو احتمال می دهیم احتمال اول اینکه خودشان اصلا برجام را نخوانده اند و می ترسند مجلسی ها یا مردم بخوانند! لذا بنظر ما باید مجلس اصل توافقنامه را به زبان اصلی مورد بررسی قراردهد و به ترجمه های استرلیزه شده کفایت نکند. مثلا بازرسی هرگجا و هرزمان را آینها ترجمه کنند هیچ کجا و هیچ زمان! چون تفاوت این دوکلمه فقط یک حرف نا قابل ان است!

احتمال دوم البته خدا به دور شاید غرضی در کار باشد یعنی بخواهند به برادران آمریکایی اجازه تسلط بر همه امور ایران را بدهند که زیاد مهم نیست!امریکایی ها قبلا ایران بودند و سبیل برخی از آقایان هنوز چرب است و لذا کسی ضرر نمی کند ایران به این بزرگی با اینهمه منابع نفت و گاز و معدن به چه درد ما می خورد ما که نمی توانیم استفاده کنیم بگذار آن ها بیایند


تاریخ : جمعه 94/5/30 | 11:58 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

بهتر است بجای صندوق صدقات، این بار صندوق زکات و یا خمس، طراحی شود زیرا، صدقه دادن مستحب است ،ولی خمس و زکات واجب است. این البته یک نماد است. یعنی در کار هایی که معمولا، به مردم بیشتر مراجعه می شود، اکثرا مستحبات است! و تصور می شود که مردم خودشان، کار واجب را انجام می دهند و: نیازی به تسهیلات نیست.

پرداخت حضوری خمس و زکات، البته بسیار خوب است، ولی ازنظر بعد مسافت ، توانایی مراجعه و شناسایی صحیج منبع و: دسترسی آسان معمولا دچار اشکال می شود. مثلا شما ببیند اگر کسی بخواهد صدقه پرداخت کند، کافی است حتی در منزل یا محل کار خود، یک صندوقچه داشته باشد. اصلا وجود صندوق صدقات بر سر: هر کوی و برزن خود تبلیغ دریافت است، و از هر نوع تبلیغات و دعوتنامه قوی تر است.

اما وقتی کسی می خواهد خمس بپردازد، معمولا با مشکلات روبرو است، اولا باید یک روز تمام وقت بگذارد! بعدا آیا بتواند تا محل پرداخت برود، آیا آن شخص گیرنده حضور داشته باشد، اعتراضی نکند و یا گوشه و کنایه ای نزند؟ یا نگوید فعلا رسید نداریم یا بعدا رسید را، به منزل شما می فرستیم و..

از همه مهمتر اینکه اشخاص غالبا، در آمد متوسط و زیر متوسط در آمد دارند، و میزان خمس آن ها گاهی کم است، که از یکطرف صرف نمی کند: کرایه مسیر بدهد، و یا وقتی پرداخت می کند، نگاه های دیگران او را ازار می دهد. در حالیکه اگر صندوق باشد، هرکس در هرکجا و هر: مبلغی که میتواند انجام می دهد.

در امور صدقه یا باصطلاح نیکوکاری، سازمان های دولتی و شخصی زیادی، در حال انجام وظیفه هستند، گاهی همانند گدای سامرا کنار خیابان می ایستند، و با اصرار از: شخص می خواهند که صدقه دهد! یا اینکه در مترو از کارت مترو هم، برداشت می کنند و یا از: شارژ تلفن همراه هم صدقه، از آن ها گرفته می شود!

یا اینکه حساب های جاری مختلفی، برای دریافت ها و تراکنش های بانکی، در نظر می گیرند که: معمولا سیستم اخذ خمس و زکات، فاقد این همه تسهیلات است. در حالیکه خمس و زکات، باید اساس در امد های دولت باشد، کسر بودجه دولت هم بخاطر همین است. وقتی دولت یا حاکم شرع ، برای ساده کردن اخذ وجوهات کاری نمی کنند، لذا دچار کمبود بودجه می شوند.

کمبود بودجه را معمولا از طریق: قرض از بانکها یا افزایش قیمت و: سود محصولات شرکت های تابعه، جبران می کنند و این همان افزایش قیمت، یا ایجاد تورم است.در حالیکه پرداخت خمس از سرمایه داران، خود باعث تعدیل در آمد ها، و از بین رفتن فاصله طبقاتی است. و تورم زا هم نمی باشد. زیرا تورم معمولا از طریق اخذ: در آمد از غیر کانال های مشخص است.

افزایش کانال های دریافت خمس و زکات، اشتغال هم ایجاد می کند. چون طبق دستورات اسلامی، حقوق عاملین یا مجریان: دریافت و نگهداری وجوهات شرعی، از محل همان وجوهات محاسبه و پرداخت می شود.

   تفاوت مهم وجوهات شرعی، با وجوهات در امدی دیگر دولت، این است که خمس و زکات، از خود مال است و لذا، حجم و گردش مالی زیادی ایجاد می کند، که به رونق کسب و کار می انجامد. همچنین  براساس خود اظهاری و رضایت هم می باشد. یعنی شخص خودش میداند چقدر پرداخت کند. لذا مامور محاسبه وجود ندارد، و سیستم شکایت و بررسی شکایت، یا بازرسی و حسابرسی نیاز ندارد. و این یعنی برکت داشتن اموال دریافتی

الخمس والزکاة
أفضل من الصندوق الخیری، وهذه المرة صندوق الزکاة أو الخامسة، تم تصمیمه من أجل والصدقة واجبة، ولکن الخمس والزکاة واجبة. وهذا بالطبع رمزا. هذا هو العمل الذی عادة الناس الذین غالبا ما أوصى! ویعتقد أن الناس أنفسهم یجب القیام بعملهم ولیس من الضروری أن تکون المرافق.
دفع فی شخص والعشر، وبطبیعة الحال هو جید جدا، ولکن من حیث المسافة، والقدرة على رؤیة وتحدید مصدر Shyj: وصول عادة ما یکون خاطئا. على سبیل المثال، یمکنک معرفة ما إذا کان شخص ما یرید أن یدفع الزکاة غیر کافیة حتى فی المنزل أو فی العمل، یکون لها الصدر الکنز. لا یوجد الصندوق الخیری على أی المعلنین الحصول على شوارعهم، وأقوى من أی إعلان ودعوة.
ولکن عندما یقوم شخص ما یرید أن یدفع الخمس، وعادة ما تواجه مشاکل. أولا، یجب أن یکون هناک یوم بدوام کامل! ثم یمکنک الذهاب الى مکان الدفع، ما إذا کان المستلم هو الحاضر، لا احتجاج أو لا یکون التصویریة؟ أو نقول أننا وصلنا الآن أو استلام لاحق، ویرسل لک المنزل.
قبل کل شیء، وکثیرا ما جاء الناس فی الوسط، وانخفاض الدخل، وخامس قلیلا فی بعض الأحیان، أن یفعل شیئا واحدا فقط: دفع الإیجار، أو الدفع، ورؤیته تؤذی الآخرین أ. ومع ذلک، إذا کان الصندوق، أی شخص، فی أی مکان وأی: المبلغ الذی یمکن القیام به.
فی ما یسمى الخیریة أو الجمعیات الخیریة والهیئات الحکومیة والخاصة واسع، على واجب، وأحیانا مثل شحاذ سامراء موقف على جانب الطریق، وبناء على إصرار من الشخص الذی ترغب فی جمعیة خیریة! أو بطاقة مترو الأنفاق، حصادها أو الخیریة شحن الهاتف الخلیوی، فإنه سیکون!
أو الحسابات الجاریة مختلفة، لتلقی المعاملات المصرفیة، والنظر فی أن الحصول على والعشر النظم عادة ما تفتقر هذه المرافق. فی حین الخمس والزکاة، وینبغی أن یکون أساس الإیرادات الحکومیة، بسبب العجز فی میزانیة الحکومة. عندما تکون الحکومة أو القاضی، لتبسیط الحصول على أموال لا تعمل، بحیث یصبح لدیهم نقص الأموال.
نقص الأموال، وعادة من خلال: الاقتراض من البنوک أو رفع الأسعار: شرکاتها الأرباح، والتعویض، وهذا هو ارتفاع الأسعار، أو التضخم فی حین أن الرأسمالیین الحاکم، مما أدى إلى الإیرادات المعدلة. والقضاء على هذه الفجوة. ولیس التضخم. لأن التضخم عادة من خلال الاستحواذ: الدخل من قنوات أخرى واضحة.
سوف تتلقى القنوات والعشر، کما یخلق فرص العمل. لأنه وفقا للقواعد الإسلامیة، والقانون أو وکالات إنفاذ: الحصول على الحفاظ على الضریبة الإسلامیة، محسوبة ومدفوعة الأجر من أموال.
   
الفرق ضریبة إسلامیة هامة، مع صنادیق الدخل حکومیین آخرین، هو أن الخمس والزکاة، ممتلکاته، وبالتالی، والکثیر من حجم وقیمة التداول، الأمر الذی یؤدی إلى طفرة فی مجال الأعمال التجاریة. أیضا، وفقا لکلا التعبیر عن أنفسهم وتکون سعیدا. هذا الشخص یعرف کم دفعه. لذلک، لیس هناک حساب العمیل، والشکوى والتحقیق فی الشکاوى ومتطلبات التفتیش والتدقیق أو لا. وحصل على مبارکة الملکیة


تاریخ : جمعه 94/5/30 | 12:33 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

چرا هرچه می شود از شیعه خرج می کنیم! و از ائمه و فاطمه زهرا مایه می گذاریم؟ حتی اگر بخواهیم کسی را قربانی کنیم، اول از همه سراغ خدا می رویم! و با قسم دروغ، خدا را شاهد می آوریم! دیواری کوتاه تر از دیوار: امام علی و فاطمه زهرا هم پیدا نمی کنیم. سال ها استعمار انگلیس سعی کرد، در اطراف کشور ایران، وهابیت  را ساماندهی کند، و از آن ها برای ضربه زدن به: شیعه استفاده کند ولی شیعه، فقط خود زنی کرد!

    می بینیم که رئیس جمهور هم می گوید: ما هلال شیعه نداریم ! گویا قبلا داشته ایم، و حالا ایشان انکار می کند. در حالیکه همین کلمه هلال شیعه، ریشه در هلال خضیب دارد. یعنی چیزی بنام هلال شیعه، نه در کتاب ها و نه در مقاوله نامه ها، و نه طرح های جهانی نبوده است. آنچه واقعیت داشته طرح: استعماری انگلیس بوده که: به هلال خضیب معروف است.

سال گذشته نماینده ترکیه در مجمع جهانی اهل البیت، در سخنانی به زبان فارسی گفت که: اسرائیل یهودی در صدد تکثیر: اسرائیل اسلامی ( برادران کرد) و اسرائیل مسیحی (ارامنه )، تحت عنوان هلال خضیب هستند و برای اینکه: حواس مسلمان ها را پرت کنند، و آنها را دچار دو دستگی کند، از هلال شیعی حرف می زنند!

    در واقع سال ها است که که انگلیس، با این طرح برای تجزیه ایران بزرگ اقدام کرده است.  و ایران هم همیشه منفعل بوده، و عقب نشینی کرده است. خیانت هایی که ارامنه افراطی، برای تحویل خطه قفقاز به روسیه کردند، در تاریخ موجود است . همینطور کرد های افراطی، در چهار کشور برعلیه: امنیت هر چهار کشور حرکت می کنند. هلال اصلا به همین معنی است، زیرا کرد ها در ایران و ترکیه، سوریه و شمال عراق هستند، و حالت هلالی شکل دارند. در همین ایام که پ ک ک در ترکیه، مشغول مبارزه با دولت ترکیه است، پژاک نیز برعلیه دولت ایران می جنگد. و همین سه روز پیش ،در کامیاران سه تن از پاسداران را شهید کردند. در سوریه هم با داعش برعلیه: دولت سوریه همکاری می کردند.

 براساس نظریه های موجود، مشوق اصلی ایجاد داعش  در عراق، کردها بودند و بعد از ظهور داعش، و حمله آنان به کردستان عراق، ابتدا مقاومتی صورت نگرفت! و مسعود بارزانی اعلام کرد: ما با داعش جنگ نداریم! اصولا نظریه می گوید که: داعش همان تفکر هلال خضیب است. یعنی منطقه ای که در طرح بوده، اکنون مورد ادعای کردهای افراطی است.

آن ها در ظاهر برای اتحاد کرد ها می جنگند، ولی کردستان عراق بیشتر ترک و عرب هستند تا کرد! ولی زبان کردی و خط کردی، بر آنان تحمیل می شود و همه: ترک های کرکوک و اعراب موصل هم، باید پیشمرگه باشند و: عضو حزب کومله نیشتمانی شوند.

    حالا این تاریخچه خطرناک را فراموش کنیم، و واژه جعلی هلال شیعه را مطرح کنیم، درست نیست. اصلا برای شیعه، همانطور که رئیس جمهور محترم هم گفتند، هلال متصور نیست، بلکه بدر اسلام و قمر اسلام مطرح است .

    زیرا با وجود 12کشور شیعه و 57 کشور: آشنای یه  اهل بیت و 199کشور دوست دار شیعه، هلال معنی ندارند. هلال یعنی یک باریکه خمیده! ولی شیعه همه اسلام است . کسی نیست که اسلام را قبول داشته باشد، ولی فضائل اهل بیت را منکر باشد، یا با آن دشمنی کند. دشمنان اهل بیت، همان هلال خضیبی ها هستند ک:ه در ابتدا به اسم کرد ها مطرح شدند، ولی اکنون به عنوان داعش مطرح است .

    ریشه داعش در همین تفکر است. زیرا انگلستان برای مبارزه با قدرت ایران، ابتدا با فرانسه و سپس با روسیه صلح کرد! و در مقابل هجوم روسیه قدیم،  سلاح های خریداری ایران را تحویل نداد. اکنون نیز با تحریم ایران، بجای انگلیس، شش کشور در یک جبهه قرار دارند. اینها مشکلی نیست، مشکل آن است که خود ما هم، با آن ها همصدا باشیم ! و بخواهیم شیعه را تضعیف نماییم 

 

الهلال الشیعی أو الهلال الخصیب؟
لماذا هو الإنفاق الشیعی! وقادة وترک Qatmh Z. ذلک؟ حتى إذا کان شخص ما ضحیة، أولا وقبل کل بدوره إلى الله، ونذهب! وأقسم کذبا، ونحن نرى الله! لم جدار أقصر من جدار الإمام علی وفاطمة لم تجد. لسنوات حاول البریطانیون فی جمیع أنحاء البلاد، وتنظیم الوهابیة، ومنها لضرب شی شی استخدامه، المرأة الوحیدة!
    
وأرى أن الرئیس قد قلنا لا الهلال الشیعی! یبدو أن لدینا بالفعل، والآن ینفیها. ومع ذلک، فإن کلمة الهلال الشیعی، متجذر فی Khzyb جدیدة. دعا شیء الهلال الشیعی، ولیس فی الکتب، ولیس فی البروتوکولات، وکانت المبادرات العالمیة لا. ما هو صحیح للمشروع: إن الاستعمار البریطانی لKhzyb الشهیرة.
وقال ممثل الترکی فی الجمعیة العالمیة لأهل البیت، فی کلمة ألقاها باللغة الفارسیة العام الماضی أن الیهود الإسرائیلیین یسعون إلى تکرار: اسرائیل الإسلامیة (الاخوة) وإسرائیل المسیحیین (الأرمن)، ویحق لKhzyb کامل: المسلمون الحواس بیرث، وتنقسم عنها، الحدیث عن الهلال الشیعی!
    
فی الواقع، لسنوات البریطانیین، مع خطة لتقسیم إیران لدیها عمل کبیر. وکانت إیران قد کانت دائما سلبیة، وتراجعت. خیانة الأرمن أقصى الحدود، لتسلیمها إلى منطقة القوقاز الروسیة، والتاریخ هو متاح. لذلک تطرفا أنه فی أربع دول ضد أمن کل أربع خطوات. الهلال یعنی هذا بالنسبة للأکراد فی إیران وترکیا وسوریا وشمال العراق، وشکل الهلال. وفی الوقت نفسه، حزب العمال الکردستانی فی ترکیا، فإن الحکومة الترکیة تقاتل قتال حزب الحیاة الحرة أیضا ضد الحکومة الإیرانیة. وقبل ثلاثة أیام، فی Kamyaran ثلاثة من الحرس الثوری الإیرانی شهیدا. إیزیس فی سوریا ضد الحکومة السوریة عملت.
  
وفقا لنظریات الحالیة، فإن الحافز الرئیسی فی العراق والاکراد وبعد مجیء إیزیس، وهجومهم على العراق، لم یقاوم فی البدایة! وقال مسعود بارزانی، ونحن لا حرب مع إیزیس! فی الأساس، وتقول النظریة القائلة بأن إیزیس هو فکر جدید Khzyb. المنطقة التی ادعى المشروع الآن من قبل الأکراد فی أقصى الحدود.
یبدو أنهم یقاتلون من أجل الاتحاد، ولکن ترک کردستان والعراق العربی إلى أن یکون! ولکن اللغة الکردیة وخطوط الکردیة، فرضت وجمیع: العرب على مغادرة کرکوک والموصل، وینبغی أن یکون أعضاء البیشمرکة من Nyshtmany حزب کومالا.
    
الآن یمکننا أن ننسى هذا التاریخ هو خطیر، وکلمة الاحتیالیة الهلال الشیعی نسأل، هذا لیس صحیحا. حتى بالنسبة للشیعة، کما قال الرئیس، هناک هو جدید، ولکن بدر الإسلام والأقمار الإسلام.
    
لأن هناک 12 دولة مع الدول الشیعیة و 57: مألوفة سجین واحد و 199 دول الهلال الشیعی ودیة لیس لها معنى. الهلال هو شعاع منحنی! ولکن کل المسلمین الشیعة. لا أحد سوف تضطر إلى قبول الإسلام، ولکن إنکار فضائل أهل البیت، أو مع العدو. أعداء أهل البیت، هی جدیدة Khzyby برید أثیرت فی الاسم الأول، ولکن هو الآن کما ISIS.
    
الجذور الإسلامیة من هذا التفکیر. لإنجلترا لخوض قوة إیران، وأول من فرنسا ثم صنع السلام مع روسیا! وبدایة من روسیا القدیمة، اشترت إیران أسلحة لم تسلم. فرض عقوبات على ایران بالفعل فی إنجلترا، ست دول هی على نفس الجانب. هذه لیست مشکلة، المشکلة هی أننا نشارک معهم! ونحن نرید أن إضعاف الشیعة


تاریخ : چهارشنبه 94/5/28 | 10:52 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

مدیریت جهانی موفق ایران

در مورد مدیریت ایرانی، سه نظریه وجود دارد: نظریه اول می گوید با توجه به معیار ها، و پیشرفت های علوم مدیریت در غرب، ایران از این علم بی بهره است. دموکراسی را تازه یاد می گیرد و تمرین می کند. سال ها باید کتب مدیریت غربی را، ترجمه و آن را استفاده کند، تا بتواند به رشد و توسعه برسد، تمدن را یاد بگیرد و به کار ببندد.

دسته دوم غرب زدگان اسلامی هستند ! سکولار هایی که برای همراهی با جماعت، دم از اسلام می زنند و: هر نوع تئوری مدیریت غربی را، با یک پسوند اسلامی، ذبح کرده و حلال می کنند!آن ها می گویند عقل اساس دین است، و چون عقل غربی ها، در این زمینه ها بیشتر کار کرده، لذا باید همه را دربست پذیرفت، اسلامی و غیر اسلامی هم نداریم! لذا اضافه کردن یا نکردن هم فرقی نمی کند، ولی چون مردم ما مذهبی هستند، بهتر است دنباله هر کلمه، یک واژه اسلامی را اضافه کنیم: مانند روانشناسی اسلامی، مدیریت اسلامی، اقتصاد اسلامی و ...

ولی ما برعکس، معتقدیم اگر در غرب علومی هم هست، از شرق الهام گرفته و تمام: اصول مدیریت آن ها فقط:  نظم دادن به این تئوری ها است. زیرا آن ها ادعا می کنند: علم مدیریت از قرن بیستم و: با ظهور فردریک تیلور آغاز شده است! در حالیکه علئم مدیریتی، جدا از بشریت نبوده است. از هنگامیکه انسان اجتماعی زندگی کرد، یا آن را شروع کرد، باید مدیریت می کرد. والا کار های موازی و: رقابتی و دشمنی اجتماع را از بین می برد.

    لذا باید گفت پرسید: آیا کشور داری بزرگ ایرانیان، در زمان هخامنشیان و یا در: تمام دوران ها کمتر از: مدیریت یک شرکت است؟ یا در آن موقع شرکت، و مشارکت وجود نداشته؟ سلسله مراتب وجود نداشته؟ آیا کسی بهره وری را دوست نداشته. آیا آنها تقسیم کار نمی کردند؟ گزینش و استخدام نداشتند ؟ نیروی انسانی خود را آموزش نمی دادند؟برای آن ها برنامه ریزی نمی کردند، آن ها را هدایت نمی نمودند؟ این خیلی احمقانه است که فکر کنیم، این ها از زمان فردریک تیلور شروع شده!

از نظر ما این ها همه وجود داشته، فقط فردریک تیلور آن را در کتاب نوشته ! مثل این است که بگوئیم :انرژی هسته ای قبلا نبوده! اتم یا مولکول قبل از پاسکال، وجود نداشته است! ولی میدانیم تمام عناصر وجود داشتند، فقط نامگذاری و دسته بندی آن، توسط مندلیف انجام شده است. یعنی مندلیف 107عنصر را ایجاد نکرده، بلکه آن را دسته بندی کرده .

     دلیل این امر هم بسیار ساده است: می بینیم تمام اساتید غرب با تمام علوم خود، نمی توانند بحران بانک ها را حل کنند، یا بیکاری و کاهش رشد را از بین ببرند. حتی نمی توانند در مقابل رشد اسلامگرایی، مقاومت کنند!اکنون سازماندهی نیروهای اسلامی و مذهبی، بسیار قوی و مدیرت آن ها بسیار پیشرفته تر است.

     یک نمونه ما به ایجاد خبرگزاری: یو نیوز اشاره می کنیم! غربی ها سال ها است که خبرگزاری دارند، و از کوچکی آن را بزرگ کرده اند. تا به امروز که هرماه 200دلار باید بدهند، خروجی اخبار رویترز یا آسوشیتد پرس را مطالعه کنند. اما ایران چه کرد؟ از 35 کشور جهان خبرگزاری های کوچک را دعوت کرد، و اکنون اتحادیه رادیو تلویزیون کشورهای اسلامی، بزرگترین آژانس خبری در تولید و پخش هستند. و آیتده بهتری هم در پیش رو دارند. در حالیکه خبرگزاری های غربی ، هر روز دست به دست می شوند، تا ورشکست نشوند.

     در واقع مدیریت اسلامی بجای: تقلید یا کپی برداری از دیگران، اصول خود را به کار گرفت، و جهشی عمل کرد. به عبارت بهتر بجای سازماندهی از بالا، و بصورت دستوری، سازماندهی از پایین و به صورت دموکراتیک را، در دستور کار خود قرار داد. این روش مدیریت در همه رشته ها، موفقیت آمیز بوده است. در صنایع نظامی به برتری کامل ایران انجامیده، در انرژی هسته ای غربی ها به گرد: تحقیقات ایران هم نمی رسند، و می خواهند به زور جلوی آن را بگیرند!

الهام بخش این نوع تئوری هم، امام خمینی ره معمار کبیر انقلاب اسلامی بود، که می فرمود: رهبر ما آن طفل 13 ساله است! ایشان بارها فرمودند پابرهنه ها، ولی نعمت ما هستند یعنی استفاده از: ریزیکوال ها برای ماکسمایز کردن بهره وری . ایشان هم از خود نگفته، بلکه پیام قران است که: پیروزی نهایی با مستضعفین جهان است.

 إدارة عالمیة ناجحة إیران
الإدارة الإیرانیة، وهناک ثلاثة مناهج: تقول النظریة الأولى أنه وفقا لمعاییر، وتطویر العلوم الإداریة فی الغرب، یحرم إیران من هذا العلم. یتعلم الدیمقراطیة الجدیدة وممارسة. عدد السنوات التی کتب الإدارة الغربیة، ترجمة واستخدامها، من أجل تحقیق النمو والتنمیة والحضارة تعلم وتطبیق.
من جهة ثانیة الغربیة الإغاثة الإسلامیة! تستخدم العلمانیة لمرافقة الجماعة، ویتحدثون عن الإسلام: أی نظریة الإدارة الغربیة، مع لاحقة الإسلامیة والذبح الحلال ویقولون الحکمة هی أساس الدین، وبالمعنى الغربی، فی عملت معظم المناطق، یجب علینا أن نقبل کل میثاق الأمم المتحدة، لیس لدینا الإسلامیة وغیر الإسلامیة! لذلک لا یهم ما إذا کان أو لم یکن لإضافة، ولکن لأننا شعب متدین، فمن الأفضل أن تتبع کل کلمة، کلمة إسلامیة لإضافة: کما علم النفس الإسلامی، وإدارة الإسلامیة والاقتصاد الإسلامی و ...
لکننا، على العکس من ذلک، یرى أنه إذا کان العلم هو فی الغرب والشرق ومستوحاة من مبادئ الإدارة فقط الانضباط هی النظریة. لأنهم یدعون: علم الإدارة من القرن العشرین: ظهور فریدریک تایلور بدأ! فی حین أن إدارة الأعراض، ولیس منفصلا عن الإنسانیة. عندما الحیاة الاجتماعیة للبشر، أو أنه بدأ، یجب أن تدار. العمل الموازی على خلاف ذلک: تنافسیة والعداء یدمر المجتمع.
    
ینبغی أن یطلب ما إذا کنت الامة الایرانیة العظیمة، وهی المرة الأخمینیة أو فی جمیع الأوقات أقل من إدارة الشرکة؟ أو فی أی وقت الآن، ولیس هناک مشارکة؟ التسلسل الهرمی هناک؟ لا أحد لا یحب الکفاءة. لا یقتسمون العمل؟ التعیین والاختیار لم لا؟ أنها لا تدریب القوى العاملة لدیک؟ للم یکن مخططا لها، أنها لم تکن موجهة؟ انه من الغباء جدا أن نعتقد أنه هذه المرة فریدریک تایلور بدأ!
فی رأینا هذه کلها هناک، فقط عن طریق فریدریک تایلور فی الکتاب! أود أن أقول أن لا یتم استخدام الطاقة النوویة! الذرة أو الجزیء لباسکال، هناک! ولکننا نعرف أن جمیع العناصر هناک اسمه فقط ویتم ذلک عن طریق مندلیف. أن مندلیف تقم بإنشاء عنصر 107، لکنه تصنیفها.
     
والسبب بسیط جدا: نحن جمیعا سادة الغربیة بکل ما فیها من العلم لا یمکن أن تحل الأزمة المصرفیة، أو للقضاء على البطالة وانخفاض النمو. لا یمکن حتى ضد نمو التیار الإسلامی، ومقاومة! الآن القوى الإسلامیة ومنظمة دینیة، قویة جدا وإدارتها هی أکثر تقدما.
     
أنشأنا عینة الأخبار یو تشیر الأخبار! وقال الغربیین لسنوات، وانه لشیء رائع أن یکون قلیلا. حتى الآن، 200 $ شهریا لدفع، رویترز أو منفذ أسوشیتد برس الإخباریة للدراسة. لکن إیران لم؟ وکالة صغیرة من 35 بلدا دعت، والآن اتحاد الإذاعة والتلفزیون فی البلدان الإسلامیة، وکالة الأنباء أکبر فی الإنتاج والبث. وأفضل Ytdh أمامهم. بینما وکالات الأنباء الغربیة، یتغیر أیدی کل یوم، لذلک لا تفلس.
     
فی الواقع، بدلا من الإدارة: تقلید أو نسخ من الآخرین، ومبادئه المستخدمة، وتشغیل البوب. وبعبارة أخرى، بدلا من تنظیم أعلاه، وعلى النحویة ودیمقراطیا المنظمة من أسفل إلى أعلى، وضعت على جدول أعمالها. هذا نهج الإدارة فی جمیع المجالات، قد حققت نجاحا. أخذت إیران استفادة کاملة من الصناعة العسکریة، والطاقة النوویة فی جمیع أنحاء الغرب: التحقیق إیران لم تصل، وأنها ترید فرض وقف ذلک!
من وحی هذه النظریة، مهندس کبیر للثورة الإسلامیة الإمام الخمینی، الذی قال: زعیمنا هو طفل 13 عاما! وقال ان حافی القدمین أکثر، لکننا نعمة استخدام l من الکفاءة. انه لیس نفسه، ولکن رسالة القرآن هی أن النصر النهائی للاضطهاد فی العالم.

 

 


تاریخ : سه شنبه 94/5/27 | 9:41 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

طراحی مکانیزم

جلوگیری از تبدیل صادرات به واردات.

رئیس جمهور ایران خواستار :جهش در صادرات و افزایش: گرایش به تولیدات صادرات محور شد. البته این حرف تازه ای نیست، ولی زیبایی آن تازه است. سال ها است که دولت ها، سعی در کاهش وابستگی بودجه به نفت داشته اند، اگر بیاد داشته باشیم اولین بار، این موضوع در سال های 1330 توسط: دکتر فاطمی مطرح و توسط: دکتر مصدق تقویت شد که: اقتصاد ما باید اقتصاد منهای نفت باشد. و اکنون 64 سال هست که دولت ها اعلام می کنند: به سوی اقتصاد منهای نفت در: حال برنامه ریزی هستند.

    حالا چرا اینهمه طول کشیده و: شاید بیشتر از این هم طول بکشد، و شاید اصلا چنین چیزی انجام نشود! و در حد همان شعار های انتخاباتی باقی بماند، دلایل ساده و روشنی دارد. باید این دلایل را دسته بندی و: راه کار های مقابله با آن را ایجاد کرد، تااین خواسته یا این رویا، تحقق پیدا کند.

اولین دلیل آن دلیل فرهنگی است! آمریکایی ها و انگلیسی ها، به ما یاد دادند که اگر ما نفت داریم، حق ما است که مانند اعراب، هیچ کاری نکنیم تا آمریکایی ها و انگلیسی ها بیایند و: کار های ما را انجام دهند، و ما دست به کمر و آن ها دسته به سینه باشند! ما دستور بدهیم و آن ها اجرا کنند!و دستمزد آن ها را هم ، پول نفت یا خود نفت بدهیم.

این بحث فرهنگی در واقع یک پارادایم، یا کمپلکس دوگانه است. از یکطرف ما را ارباب خود میدانند، و خود را نوکر، و می گویند که: ما  استراحت کنیم و دستور بدهیم، و آن ها کار کنند و نفت بخورند! ولی از طرف دیگر هیچ چیز به ما یاد نمی دهند، تا هرجا خواستند ما را رها کنند، یا قیمت ها را بالا ببرند. و این تف سربالا است، یعنی که این چطور آقایی کردن، و دستور دادن است که: والف آن، در دست نوکران است! یعنی نوکر به ما می گوید: که چه بخواهیم و چقدر به او نفت بدهیم! وما اختیاری از خود نداریم، لذا باید این مشکل حل شود و: مردم بدانند که: گربه برای رضای خدا موش نمی گیرد!

بحث دوم حساب های مخفی یا: پول های خوابیده در بانک های سوئیس است. تا وقتی که واردات دارای درصد های بالا، و اعلام نشده و واریزی های محرمانه است، وضع واردات و تولید داخلی تغییری نخواهد کرد. معاون اول رئیس جمهور، بخوبی می داند که چه کسانی این کار ها را انجام می دهند، ولی هرگز در این مفسده بزرگ، افشاگری نشده است.

    راه حل قضیه این است که اولا، افرادی که در این مسیر قدم بر می دارند، شناسایی و بدون اغماض معرفی گردند. و دو برابر وجوهات دریافتی جریمه شوند. وزارت اطلاعات لیست تمام حساب های: خارج از کشور افراد را داشته باشد، مخصوصا کسانی که برای: ارگان های دولتی خرید می نمایند. آن هم بسیار ساده است. تدارکات چی ها یا وارد کنندگان،  معمولا افرادی هستند که یک شبه، زیر و رو شده اند!

     فقط  پولشویی آنان می تواند: اینقدر آن ها را متحول کند. اگر واقعا می خواهند واردات قطع شود، باید مسیر دریافت و پرداخت این افراد را دنبال کنند. این افراد مانند ماهی لغزنده هستند! ولی ماهیگیرانی هستند که صدتا صدتا، ماهی را در تور می اندازند. لذا باید برای آن ها تور پهن کرد، و در جاهایی که تجمع می کنند رفت، و دور بر آن ها را با تور محاصره کرد، تا به راحتی در دام بیافتند.

آن ها از شرکت های صوری، فامیل های ساختگی! و نام های مستعار استفاده می کنند . که رفت و آمد این شرکت ها، قابل ردیابی است. مثلا یکی از شگرد های آنان، ارزان خری یا آشغال خری ، یعنی دامپینگ است. و این خود گزگ به دست ماموران می دهد، تا آن ها را شناسایی کنند.  داروهای تاریخ مصرف گذشته ، خونها آلوده ، کفش ها و لباس های دست دوم یا اهدایی به خیریه  ، تولیدات از رده خارج و رد شده در بازرسی ها، همه این ها راه حل شناسایی این افراد است .

 تصمیم آلیة
منع تحویل التصدیر لاستیراد.
دعا الرئیس الإیرانی محمود أحمدی نجاد ل: قفزة فی الصادرات وارتفاع الاتجاه فی التصنیع الموجه للتصدیر. بالطبع هذا لیس جدیدا، ولکن جمالها هو جدید. لسنوات، والحکومات کانت تحاول تقلیل اعتمادها على عائدات النفط، إذا کنت تتذکر أول مرة، قضیة فی 1330 من قبل الطبیب فاطمی المقترحة من قبل الطبیب شهادة تقویة الاقتصاد، ونحن فی حاجة أقل الاقتصاد النفطی هو. والآن 64 عاما أن الحکومة أعلنت فی الاقتصاد دون النفط فی التخطیط.
    
لماذا وقتا طویلا وربما یستغرق أکثر من هذا، وربما لم یفعلوا! وفی نفس شعار الحملة لا تزال أسباب بسیطة وواضحة. یجب تصنیف هذه الأسباب: خلق حلول للتعامل معها، ولیس عن طیب خاطر أو یتحقق هذا الحلم.
السبب الأول هو لأن الثقافة! الأمیرکیون والإنجلیزیة، علمنا أن إذا کان لدینا النفط الذی هو حقنا کعرب والأمیرکیین والإنجلیزیة ستفعل أی شیء لا یأتی والعمل بالنسبة لنا القیام به، ونحن مرة أخرى، وأنها الحق فی الصدر! نعطی الأوامر وتنفیذها، وتدفع لهم بشکل جید، من أجل النفط أو الزیت جیدا.
هذا النقاش الثقافیة هی فی الواقع نموذجا، أو مجمع مزدوج. من جهة واحدة ونحن نعلم أن سیده، وعبده، ویقول أن نعطی الراحة والنظام، والعمل وأکل زیت! من ناحیة أخرى ونحن لا نعلم أی شیء، إلى حیث أردنا أن یغادر، أو رفع الأسعار. ویبصقون التصاعدی، مما یعنی أن کیف یمکن لرجل، والأمر: صمام، هو فی أیدی الخدم! الخادم یخبرنا بأن ما نرید وکیف نعطی النفط! لیس لدینا أی خیار، لذلک لا بد من حل هذه المشکلة والناس یعرفون أن القطط لیست الحیوانات من أجل الله!
حسابات سریة الثانیة أو المال ملقاة فی البنوک السویسریة. سمسم استیراد نسبة عالیة، ولیس مع ودائع سریة والواردات والوضع الإنتاج المحلی لن تتغیر. نائب الرئیس الأول، یعرف من الذی یفعل ذلک، ولکن لم یحدث قط فی هذا الشر العظیم، ولیس الوحی.
    
الحل هو أن أولا، والناس الذین ساروا فی هذا الطریق، وتحدید، ودون التغاضی عن بدء العمل بها. وغرمت مرتین الأموال. یسرد الوزارة جمیع الحسابات: یکون الناس فی الخارج، وخاصة تلک التی ل: وکالات الحکومة شرائه. وهو بسیط جدا. ما تمد أو المستوردین، وعادة الناس الذین لیلة وضحاها، تحولت رأسا على عقب!
     
غسل الأموال، فإنها لا یمکن إلا: حتى تحویل. إذا کنت ترید حقا هو توقف استیراد، ینبغی أن تتبع مسارها وتلقی المدفوعات. هؤلاء الناس هم مثل السمک الزلقة! ولکن من مائة مائة الصیادین الذین یصطادون وضعت على الجولة. لدینا لنشر شبکتهم، وجمع أین یذهبون، ومع جولة حول المحاصر، إلى المحاصرین بسهولة.
أنها تستخدم شرکات وهمیة، والأسرة وهمیة! والأسماء المستعارة الخاصة بهم. التنقل هذه الشرکات، تتبعها. واحدة من التقنیات، أو برخص التراب خیری خیری، هو الإغراق. وهذا یعطی وکلاء Gzg التعرف علیها. أدویة منتهیة الصلاحیة، والدم الملوثة، والأحذیة والملابس المستعملة أو التبرع بها للجمعیات الخیریة والإنتاج ورفض من عملیات التفتیش، کل هذا الحل لتحدید هؤلاء الأشخاص.


تاریخ : سه شنبه 94/5/27 | 12:51 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

از کی تا حالا مذاکره کنندگان، تعیین تکلیف هم می کند؟ معلوم می شود همه چیز با هم قاطی شده، و شان مذاکره کننده، با شان ولی فقیه مقایسه و از ان بالاتر هم می رود! حالا می گوییم آقایان منطق و فلسفه، یا علم کلام و احکام نخوانده اند، و نمی دانند که معرف باید: اجل از معرف باشد. ولی بقول خودشان انگلیسی را که، قورت داده وفوت آب هستند. آیا نمی دانند یکی از فنون مذاکره آن است که: مذاکره کننده  فقط نماینده است نه تعیین کننده؟

      وقتی ملتی یا دولتی ، یا حتی شرکتی ،کسی را برای مذاکره می فرستد، حتی اگر تام الاختیار هم باشد، باید در چارچوب تعیین شده مذاکره کند، نه اینکه با اجتهاد و رای خودش، چارچوب ها را هم بشکند و بعد، از آن بالاتر امر و نهی هم بکند! آقای عراقچی برای اینکه از ارائه پاسخ به مجلس فرار کند، نام توافقنامه را برنامه گذاشته است! معلوم می شود حتی، تعریف برنامه را هم نمی داند!

در تمام کتب مدبربت و اقتصاد هست که: برنامه برخاسته از اهداف اصلی و فرعی است. حالا اصل و فرع یا اهداف و استراتژی این برنامه کجاست؟ مثل این است که شما بیایید یک: آئین نامه ای را تصویب کنید که: نه قانونی در مورد آن است نه مقرراتی ! زیرا اول قانون اساسی باید تعریف شود، بعد قانون مجلس تصویب شود، بعدا آئین نامه اجرایی، و بعد تازه به برنامه ها می رسیم!آن هم اگر برنامه جامع باشد.

بنابر این تغییر نام، نمی تواند ماهیت شی را عوض کند. این برجام برای خود، هم اهداف دارد و هم استراتژی، هم مقررات و برنامه! و نباید از انتها به ابتدا برویم! و شیپور را از سر گشادش بزنیم. و لذا باید در قالب طرح، کلیات و مواد آن به مجلس ارائه شود. اگر این کار انجام نشود، یعنی عملا دموکراسی جای خود را،  به استبدادی و دخالت داده است. 6کشور می خواهند کاری با ایران  بکنند که، نه مجلس در جریان باشد نه مردم! امروز در مقابل مجلس نشریه دانشجویی پخش می شد، که نشان می داد قرارداد 1919انگلیس با ایران، فقط با مخالفت یک نماینده به نام مدرس باطل شد. بعدا مدرس کاری کرد که موافقان این قراداد، در دوره های بعدی هم تعیین صلاحیت نشوند! Iusnews.ir

الان هم که 201نماینده مجلس، خواستار ارائه لایحه از سوی دولت شده اند، در واقع به دولت یاد آوری کرده اند که:برجام ، بر بام مجلس و ولی امر مسلمین نرود، بلکه در حد و اندازه خودشان قدم بردارند.

آقای عراقچی که خود، یک بار هم برجام را نخوانده! و فقط امضا کرده که کاری کرده باشد، می گوید همه چیز در برجام است! یعنی از من سوال نکنید، خودتان بروید بخوانید. به دلیل همین بی اطلاعی ، فکر می کند مجلس آن را تصویب خواهد کرد! زیرا می گوید اگر مجلس آن را تصویب کند، الزام آور می شود! گویا الان الزام آور نیست! همه مواد آن الکی است گویا تمام مذاکرات، یک فیلم یا یک خواب بوده است ! اگر آقای عراقچی نمی داند، بداند که ساز مان انرژی اتمی، حتی زودتر از برجام اطلاعات را به آژانس داده است! و الان هم در حال انتقال اطلاعات است.

اگر این کار نامش الزام نیست ، چرا آژانس یا سازمان انرژی اتمی این کار ها را می کنند؟ و چرا باید میلیاردها دلار هزینه های: تحقیقاتی و تولیداتی ایران، از رده خارج و نابود شود؟ و یا در انبارها نگهداری شود و: جلو پیشرفت های جدید گرفته شود. شاید آقای عراقچی هم معتقد است که این ها، برای بمب اتم بوده و: ایرادی ندارد که ما بمب اتم نسازیم! این امر نشان می دهد که: مذاکره کننده ما با تصورات آن ها، بر سر میز مذاکره رفته و: فتوای ولایی در مورد :عدم تولید سلاح اتمی را قبول نکرده، و یا آن را یک شعار می داند.

آقایان بدانند که اگر مجلس آن را بررسی کند، به عمق خیانت بار بودن آن پی می برد، و آن را رد می کند، و یا لا اقل موادی از ان را تغییر می دهد. و امکان ندارد کسی برجام را بخواند، و مو برتن او سیخ نشود. دریک کلمه دلیل مخالفت ما، با برجام همانی است که مدرس گفت: کار ما بجایی رسیده که آن ها، باید ما را راستی ازمایی کنند و استقلال ما را تایید، و آزادی ما را تضمین نمایند!

 

عراقجی الفیلسوف والفقیه الکون!
منذ متى تحدید المفاوضین إما أن؟ اتضح کل شیء مختلطة معا، والمفاوضین، مع مقارنة المرشد الأعلى وهما: أعلى یذهب! الآن تلیت نحن الرجال من المنطق والفلسفة واللاهوت وأو جمل، ولا أعرف من ینبغی أن تمثل: وفاة الکواشف. ولکن وفقا للإنجلیز أنفسهم، ابتلع Vfvt المیاه. لا تعرف أنها هی واحدة من تقنیات التفاوض: لم یتم تحدید التفاوض تمثیلی فقط؟
      
عندما أمة أو دولة، أو حتى المشارکة، وإرسال شخص للتفاوض، حتى إذا ما سمح لها، ضمن الإطار المحدد عن طریق التفاوض، ولیس من تلقاء نفسه والتصویت، فی بدایة الشوط الثانی، ثم فی وقت لاحق أمر أن تفعل! السید عراقجی للهروب من تقدیم إجابات على البرلمان، ودعا وضعت الاتفاق خطط! اتضح أنه حتى تعریف البرنامج لا یعرف!
Mdbrbt والاقتصاد فی جمیع الکتب التی یتم اشتقاق البرنامج من الأهداف الرئیسیة والثانویة. الآن أصل الدین والفائدة أو أهداف واستراتیجیة أین هو هذا البرنامج؟ انها مثل ما ترکت واحد: اعتماد اللوائح التی توجد أحکام قانونیة فی حالة أنها لیست! أنه یجب أن یعرف الدستور، بعد تمریر البرلمان للقانون، ثم الأنظمة الإداریة، وبلغ بعدا جدیدا لبرنامج! ومن إذا کان برنامج شامل.
تغییر الاسم لا یغیر طبیعة الجسم. هذا Brjam لکل أهدافه والاستراتیجیات واللوائح والبرامج! وتنتهی على الذهاب! والبوق رأسه یذهب فضفاضة. وینبغی أن یکون فی شکل لمحة عامة وتقدیمه إلى مجلس النواب. إذا لم یتم ذلک، فإن الممارسة الدیمقراطیة نفسها، هو استبدادی والمعنیین. 6 دول ترید إیران للقیام بهذا العمل، ولیس البرلمان، ولیس الشعب! وقد لعبت أمام البرلمان الیوم صحیفة الطالب، والتی أظهرت أن بریطانیا 1919 عقدا مع إیران، على سبیل المثال لا ممثل للمحاضر المعارضة ألغیت. وفی وقت لاحق، لم المعلم یطلق علیها مناصرو هذا العقد، سواء من حیث الأهلیة لا! Iusnews.ir
الآن أن 201 من أعضاء البرلمان، مطالبین مشروع قانون الحکومة، أشارت الحکومة إلى أن: Brjam، على سطح مبنى البرلمان والجاردیان لیسوا مسلمین، ولکن مدى مسیرتهم.
السید عراقجی أنه بمجرد قراءة Brjam! والعلامة الوحیدة على أن هناک شیئا، أن کل شیء فی Brjam! وأنا لا أشک بذلک، علیک التوجه قراءة لنفسک. وبسبب هذا الجهل، یعتقد البیت سیوافق علیه! لأنه یقول أنه إذا کان البرلمان یوافق علیه، لتکون ملزمة! التحقیق العقلانی غیر ملزم! جمیع المواد غیر مجدیة إذا کانت کافة المفاوضات، کان فیلم أو حلما! إذا یعرف السید عراقجی، یعلم أن منظمة الطاقة النوویة، أعطت وکالة المعلومات حتى فی وقت سابق من Brjam! والآن یتم نقل المعلومات.
إذا لم یکن مطلوبا من الاسم، لأن الوکالة أو الوکالة الدولیة للطاقة الذریة لجعل هذا العمل؟ ولماذا الملیارات من الدولارات فی النفقات: البحوث وإنتاج إیران، من ویتم تدمیرها؟ أو فی التخزین والتطورات الجدیدة إلى الأمام الواجب اتخاذها. ربما یعتقد السید عراقجی أیضا أنه لقنبلة ذریة کان: حسنا أننا Nsazym قصف! هذا یدل على أننا نتفاوض مع أفکارهم على الطاولة و: محافظات الفتوى فی حالة وجود الأسلحة النوویة لن تقبل، أو أنه مجرد شعار.
الرجال یعرفون أنه إذا البرلمان سیدرس، فی عمق الغادرة یدرک ذلک، ورفض ذلک، أو على الأقل عناصر فإنه سیتم تغییر. ولیس من الممکن أن یقرأ أحدهم Brjam، وارتدى سوف شعره الوقوف على نهایة. فی کلمة واحدة، لأننا نختلف مع ما المعلم قال Brjam کنا فی أی مکان أنها تحتاج إلى التحقق والتثبت استقلالنا وضمان حریتنا!


تاریخ : دوشنبه 94/5/26 | 12:2 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

عده ای که همیشه ذوق زده هستند، با لغو تحریم سوئیس باز هم به جاده خاکی زده، آن را نتیجه برجام می دانند! در حالیکه برجام هنوز تصویب نشده، نه کنگره آمریکا نظر داده، و نه مجلس شورای اسلامی، و هنوز اجرایی نشده است! اگر اجرایی شود و: ایران راستی آزمایی شود، تازه بعد از 8 سال تحریم ها، آنهم بصورت مرحله ای برداشته خواهد شد.

      از نظر ما  همین ذوق زدگی، باعث شده که برجام را بدون مطالعه، زود امضا کنند تا: ثابت کنند که منطق دارند. الان هم این لغو تحریم ها نشان می دهد: که اگر برجام هم نبود، این ها اتفاق می افتاد و فقط آقایان، از هول حلیم تو دیگ  افتاده اند. واقعیت قضیه این است که: اصلا تحریمی وجود نداشت، و همه آن ها روی کاغذ بود! زیرا همه معاملات انجام می شد، و ایران هرچه می خواست به دست می اورد.

     تحریم شکنان ایرانی و بین المللی، کار خود را بخوبی انجام می دادند. فقط فرق موضوع در آن بود که: سودش را دیگران می بردند و: به اقایان نمی دادند! حالا آقایان آن تحریم شکنان را، شناسایی و به عنوان اختلاس و غیره، رندانی کردند و با طرف های آنان وارد مذاکره شدند! مانند کسی که در: دیگ حلیم یک موش انداخت، و گفت حاجی انا شریک!

    کسانی که اختلاس آن ها ثابت شده هیچ، ولی کسانی که فقط جنگ روانی می کنند، بدانند که فقط برای خودشان سینه می زنند! دولت قبل بالاترین در آمد نفتی را داشت، برای اینکه پاکدست بود و: برای خودش برنمی داشت، ولی حالا که اینها آمده اند، مفت فروشی نفت آعاز شدده! و برای اینکه خودشان به درصد هایی برسند، نفت را به ارزانترین قیمت می فروشند. و قراردادهای خفت بار می بندند. می گویند خزانه خالی است، ولی فقط 28 میلیارد دلار هزینه: یکسال سفر خارجی آن ها است.

     واردات بی رویه بقدری زیاد شده است که: تولید داخلی را از بین برده است. همه این ها بخاطر ان است که: درصد های آنان از واردات، بیشتر از تولید داخلی است. اصلا برجام هم به خاطر همین امضا شد، تا پول های آنان بهتر رد و بدل شود! و لغو تحریم سوئیس در اولین مرحله هم، این را ثابت می کند و نشان می دهد: که در بانک های سوئیس خبرهایی هست . این خبر ها هم فقط برای: نقل و انتقال اموال و دارایی های است، که محرمانه باقی خواهد ماند.

  والا مردم که کاری با مبادلات: بانکب سوئیس ندارند. چه کسی ثروت های باد آورده دارد، که بخواهد در بانک های سوئیس ذخیره کند! و بعد خودش هم برود، آن ور آب و از این ذخیره ها استفاده کند؟ فقط کسانی به این حساب ها احتیاج دارند که: ریگی به کفششان است و این ها را، از همان ذوق زدگی شان می توان شناخت.

     هرچند که پول بانک های سوئیس، به هیچکس وفا نکرده است! هرکس پولی به آن بانک ها سپرده، چون همه چیز محرمانه بوده لذا، در همانجا مانده و از: دسترسی همه خارج شده است. از دوران جنگ دوم جهانی، از زمان هیتلر تا کنون، همه مستبدین جهان برای فرار مالیاتی، و دور از چشم مردم خود، پول های خود را به این بانک ها سپردند، و مردند و حتی یک ریال آن را، چه در زمان حیات و چه، بعد از مرگ خود نتوانستند: از این بانک ها خارج کنند!

    زیرا در دوران حیات، به آن ها می گفتند به پولتان دست نزنید، تا پس انداز شود! و بعد از مرگ هم کسی نمی دانسن شماره حساب چیست، رمز کدام است، و مبلغ چقدر است!

وتبین العقوبات: Brjam لا طائل منه.
أولئک الذین هم دائما متحمس، مع فرض عقوبات سویسرا کان لا یزال الطریق الترابی، هو نتیجة Brjam أعرف! فی حین Brjam لم یتم الموافقة علیها، وعلق لا الکونجرس، وأمریکا، ولیس البرلمان، ولیس بعد! إذا یتم التحقق منها السلطة التنفیذیة وإیران، طازجة بعد 8 سنوات من العقوبات، وخاصة على خشبة المسرح سیتم إزالتها.
      
لدینا نفس طعم السکتة الدماغیة، وتسبب Brjam دون القراءة، تسجل فی وقت مبکر: لإثبات أن منطقهم. الآن، تظهر هذه رفع العقوبات أنه إذا کان Brjam لا، حدث ما حدث والرجال فقط، صدمة الحلیم عاء کنت قد انخفضت. حقیقة الأمر هی أنه لا توجد عقوبات، وجمیع من کان على الورق! لأنه تم إجراء جمیع المعاملات، وایران ترید الحصول على أکثر من ذلک.
     
قد قواطع الایرانیة والعقوبات الدولیة، قامت بعمل بشکل جید. إلا أنها کانت مسألة مختلفة أن الآخرین استغرق الأرباح: لم یکن الرجال! والآن الرجال الخارجین على الحظر، على النحو المحدد الاختلاس وهلم جرا، الخلیعون ودخل فی محادثات مع حزبهم! کمن فی الفئران رمى عاء عصیدة، وقال حاجی آنا شریک!
    
أولئک الذین ثبت أنه اختلس شیئا، ولکن أولئک الذین هم الحرب النفسیة فقط، لمعرفة صدورهن فقط لأنفسهم! قبل النفط کان أعلى فی الدولة، لذلک کان الأیدی النظیفة، لأنه لم یفعل، ولکن الآن أنها قد تأتی، بدءا من بیع النفط بیونسی! وأنها تصل إلى نسبة النفط فی أرخص الأسعار. وعقد مذلة وثیق. یقول خزینة فارغة، ولکن 28 ملیار دولار فقط: بل هو سنة من السفر إلى الخارج.
     
لم یکن هناک واردات العشوائیة بحیث یتم تدمیر الإنتاج المحلی. کل هذا لأن نسبة من الواردات، بدلا من الإنتاج المحلی. ووقع Brjam فی نفس الوقت نظرا لأموالهم التی سیتم تبادلها! سویسرا والعقوبات فی المقام الأول، وهذا یثبت ویبین أن الخبر هو فی سویسرا. هذا الخبر فقط ل: خاصیة نقل، والتی ستبقى سریة.
   
خلاف ذلک، والناس الذین یعملون مع التبادل: Bankb یست سویسرا. الذین المفاجئة الثروة، والتی سیتم تخزینها فی البنوک السویسریة! ثم انه سیتوجه الى الجانب الآخر من المتجر واستخدام المیاه؟ فقط تلک الموجودة فی هذه الحسابات تتطلب أن الأحذیة ریجی، ونفس الطعم یمکن ان یکون معروفا لرفضهم.
     
ومع ذلک، والمال البنک السویسری، لا ولاء لأحد! أی شخص عهد المال للبنوک، لأن کل شیء سریا. لذلک، لا تزال هناک إمکانیة وصول شاملة. من الحرب العالمیة الثانیة، هتلر من أی وقت مضى منذ ذلک الحین، کل الطغاة فی العالم للتهرب من الضرائب، وبعیدا عن أعین شعبه، عهد أموالهم للبنوک، ومات، وحتى فلسا واحدا منه، سواء أثناء الحیاة و ومع ذلک، وبعد موته: ترک البنوک!
    
لأنه خلال فترة حیاة المال، وقالوا، للمس، لیتم حفظها! وبعد وفاة دنکان لا یوجد رقم الحساب هو المفتاح لما هو، وما هی قیمة!


تاریخ : شنبه 94/5/24 | 10:37 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

تئوری های نوین در :تعیین قیمت براساس اصل تحریم.

تئوری قیمت یا ارزش کالا،در اقتصاد بسیار پیچیده و غیر منطقی است. برخی ها قیمت را ارزش مبادلاتی کالا می دانند، و برخی ها آن را ارزش افزوده کالا، نامگذاری می کنند. اما عملکرد برجام، به مثابه عصاره آخرین: تفکرات امپریالیستی سوسیالیستی و اسلامی، نشان داد که تحریم، اساس تعیین قیمت کالاها و خدمات است.

 در بیان این تئوری باید گفت: پیش فرض اول آن است که تمام منابع و مواد تولید رایگان است. زمین رایگان است، مواد معدنی و نفتی در همه جا هست، و این گنج های خدادادی قیمتی ندارند. مانند هوا که آن را تنفس می کنیم، معدن طلا و مس ، اورانیوم و نفت را هم خدا، در روی زمین قرار داده( یامن فی الجبال خزائنه و یامن فی الارض الائه)این منابع و مواد رایگان، به وسیله اولین کسی که آن را پیدا می کند، حیازت می شود. یعنی دیگران را تحریم می کند، تا به آن دست نزنند.

    فرضیه دوم اینکه، تحریم در واقع یک نوع: مالکیت تعریف می شود، اما موضوع آن، همان تحریم دیگران است. یعنی ممانعت از استفاده دیگران به معنی مالکیت است. فرشیه نهایی بیان می کند: در اثر افزایش تقاضا، تحریم کننده، قیمتی را مطرح می کند. و لذا در این تئوری، منابع و مواد اولیه یا کالاها، نه ارزش ذاتی دارند، و نه ارزش معاملاتی و تجاری ، بلکه ارزش تحریمی دارند.

   قدرت انحصار یا تحریم است، که قیمت را تعیین می کند: یعنی اگر کسی قدرت تحریم نداشته باشد، کالا رایگان است: مانند هوا، اما اگر کسی قدرت داشته باشد، حتی اورانیوم غنی شده  وسانتریفیوژهای :نسل هشتم را هم مانند آشغال دور میریزد! کاری که برجام، با تاسیسات و محصولات هسته ای ایران می کند.

بنابر این در این تئوری پیش فرض، برنامه جامع توافق هسته ای است، که نشان می دهد: آخرین چانه زنی ها، در طی دوسال در بالاترین سطح مقامات، و کشورهای جهان صورت گرفته، محصولی یا تئوری برجای گذاشته که: باید آنطور تئوریزه و تعریف شود. در برجام، همه منطق ها و تئوری های قبلی، باطل اعلام شده و یک نظریه جدید: با تئوری قدرت محوری تحریم کنندگان، پابه عرصه وجود گذاشته است.

این نظریه ، شایسته سالاری را، تجاوز به حقوق قدرت مندان می داند، و محققان را تروریست می داند، و پیشرفت را، جنگ نابرابر قلمداد می کند. زیرا ایران که با تکیه بر شایستگی خود، توانسته به پیشرفت های چشم گیری در: علوم و فنون دست یابد، بجای تشویق باید تحریم شود! و دست آورد های ان، به زباله دان ها ریخته شود! دانشمندانی که با تحقیقات شبانه روزی خود، با کمبود امکانات توانسته اند: ره صد ساله را یک شبه طی کنند، باید ترور شوند که مبادا زیاد شوند!

بنابر این عرضه و تقاضا ، مزیت نسبی، ارزش افزوده کالاهای تولیدی و غیره، همه فراموش می شوند! گویا آدام اسمیت و جان کینز وپل ساموئلسون ، فردریک تیلور و جان هاپکینز دیگر وجود ندارند! حتی از فروید و انیشتین هم خبری نیست، چون تمام حرف هایی که زده اند، حالا باید پس بگیرند! امروز اوباما با همکاری نادان یابو، جای همه دانشمندان اقتصاد و تولید ، مهندسی و فیزیک وشیمی تصمیم می گیرند.

تصمیم برجامی ها، فقط به اقتصاد و تولید مربوط نمی شود. آن ها حتی تعیین می کنند که یک کودک، در لباس خود تا چه اندازه باید: غنی سازی کند تا لباسش رنگ کیک زرد نگیرد. آن ها تعیین می کنند تا چه سانتریفیوژهایی، بچرخد و کدامیک از آن ها به زباله دانی برود. آن ها می گویند که اگر توافق نشود، دلار سقوط می کند! پس دستور می دهند تا دلار سقوط نکند! حتی آدم می کشند که توافق روی زمین نماند، و دلار پایین نیاید. لذا اقتصاد تحریمی، اقتصادی برپایه دستور یکطرفه زور مداران است. و تئوری هایی را مطرح می کند که: نهایتا به نابودی عقل منجر شود.

نظریة جدیدة فی تحدید أساس تکلفة العقوبات.
السعر النظری أو قیمة البضائع، والاقتصاد هو معقد للغایة وغیر عقلانی. سعر وقیمة المعاملات فی السلع، وإلى حد أنها أضافت قیمة السلع، یتم تعریفها. ولکن الأداء Brjam، واستخراج الماضی التفکیر الإمبریالیة الاشتراکیة والإسلامیة، أظهر أن العقوبات، من خلال تحدید أسعار السلع والخدمات.
  
التعبیر عن هذه النظریة یمکن أن یقال أن الافتراض الأول هو أن جمیع موارد الإنتاج والمواد الحرة. هو تحریر الأرض والمعادن والنفط فی کل مکان، وکنوز من الله، ولیس السعر. مثل الهواء الذی نتنفسه علیه والذهب والنحاس والیورانیوم والنفط على حد سواء الله خلقنا على هذه الأرض، والموارد والمواد مجانا، من قبل الشخص الذی یجده، والإستحواذ على الکرة. آخرون أن العقوبات، لعدم مسها.
    
الفرضیة الثانیة هی أن العقوبات هی فی الواقع یتم تعریف نوع من الملکیة، ولکن تخضع لعقوبات من الآخرین. وهذا یعنی منع الآخرین من استخدام العقار. وینص  النهائی أنه نظرا لزیادة الطلب، والعقوبات، ویرفع الأسعار. وبالتالی، من الناحیة النظریة، والموارد والمواد الخام أو السلع، ولیس القیمة الجوهریة، ولیس القیمة التجاریة لهذه الصفقة، ولکن قیمة العقوبات.
   
أو عقوبات سلطة احتکاریة، والذی یحدد السعر: أنه إذا کان شخص لا یملک قوة العقوبات، والسلع المجانیة مثل الهواء، ولکن إذا کان شخص ما لدیه قوة، بما فی ذلک الیورانیوم وأجهزة الطرد المرکزی التخصیب: الجیل الثامن لیجرف مثل القمامة ! ما Brjam، مع المنشآت والمنتجات النوویة الإیرانیة.
حتى من الناحیة النظریة الافتراضیة، هذا البرنامج هو الاتفاق النووی الشامل، مما یدل على المساومة الماضیة، مسؤولون على أعلى مستوى فی عامین، والعالم، وکان المنتج نظریة أنه ینبغی، ونظریة و محددة. فی Brjam، کل منطق ونظریات سابقة، إلغاء، ونظریة جدیدة: زیارتها نظریة المقاطعین السلطة المرکزیة alongs الوجود.
هذه النظریة لها ما یبررها، تنتهک حقوق من هم فی السلطة، لأنه یعلم أنه إرهابی والباحثین، والتقدم، ویعتبر حرب ظالمة. لأن إیران تعتمد على مزایاها، أحرزت تقدما کبیرا فی اکتساب العلم والتکنولوجیا، بدلا من أن تکون محظورة التشجیع! والتی حصل علیها ذلک، أن یلقى فی مزبلة! العلماء الذین یعملون لیلا ونهارا، مع عدم وجود مرافق قادرة على: RA مئات من السنین السفر بین عشیة وضحاها، والکثیر خشیة أن اغتال!
لذلک العرض والطلب، والمیزة النسبیة، وسلع ذات قیمة مضافة تصنیعها، وما إلى ذلک، نسی کل شیء! یبدو آدم سمیث وجون کینز، جسر صمویلسون، فریدریک تایلور وجون هوبکنز لم تعد موجودة! فروید وآینشتاین حتى لم الأخبار، لأن جمیع الأشیاء التی قد ضربت، فإنه ینبغی أن یکون! أوباما الیوم بالتعاون مع العمود الفقری جاهل، بدلا من جمیع العلماء والإنتاج والاقتصاد، والهندسة والفیزیاء والکیمیاء یقرر.
قرار Brjamy، لیس فقط المتعلقة بالاقتصاد والإنتاج. حتى أقاموا طفل فی ملابسک إلى أی مدى یجب ألا إثراء لون الفستان الکعکة الصفراء. انشأوا أجهزة الطرد المرکزی التی تدور ونقله إلى مزبلة. یقولون انه اذا کانت صفقة لا، سوف تنخفض قیمة الدولار! أوامر الدولار لن تسقط! حتى لا تقتل اتفاق على أرض الواقع، ولیس أسفل الدولار. لذلک، العقوبات الاقتصادیة والظروف الاقتصادیة من جانب واحد تجبر دائرة الأوامر. وتشیر النظریات التی تؤدی فی نهایة المطاف إلى تدمیر العقل.


تاریخ : جمعه 94/5/23 | 11:33 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
اخبار قدیمی‌تر >>