تماس با ما شهریور 90 - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
صبا

در حالیکه رئیس مجلس طرح نظارت برنمایند گان را وتو کرده و می گوید تا آخر دوره هشتم جمع خواهد شد ! چطور نظارت بردولت را فراکنی میداند؟ آیا این خود فرار از اتهام های فساد به نفع رئیس مجلس نیست؟ بنابه فرموده خودشان دراین اختلاس دون پایه ها مقصر نیستند! بله وقتی مجلسی حاضر نباشد از خود انتقاد کند و نظارت برخود را تصویب کند معلوم است که دیگران روی سبیل شاه نقاره می زنند! مدتی بود از لاطائلات دور بودیم ولی معلوم نیست کدام شیر پاک خورده ای در آغاز سفر نیویورک سعی دارد بحران داخلی ایجاد کند تا مطالبات ملت از ابرقدرتها نادیده گرفته شود؟

 


تاریخ : سه شنبه 90/6/29 | 7:56 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

نوشدارو بعداز مرگ سهراب

ابتدا باید گفت یقظه به معنی بیداری است یا در حال بیدار شدن از خواب است ولی اکنون این لغت شایسته منطقه نیست منطقه به پا خواسته و قیام کرده است .لذا بیداری ممکن است در مورد کشورهای اروپایی یا آمریکایی مصداق داشته باشد که افتان وخیزان انقلاب را ادامه میدهند اما در مورد مصر ولیبی و یمن وبحرین یا افغانستان و پاکستان وعراق و آذربایجان و ترکیه اینها از همان ابتدا بیدار بوده اند اما قدرت قیام نداشته اند اکنون قیام کرده اند و بپا خواسته اند. البته باز ممکن است بحث لغوی یا فلسفی و یا کلامی باشد اما اینطور نیست زیرا قیام شرایط خود را دارد و بیداری شرایط خود را اگر ما خود را بخواب بزنیم وبیداری ملت ها را باور نکنیم ناچار آنها جایگزین دیگری را دنبال خواهند کرد . فرق بیداری و قیام در هزینه ها و مسائل اقتصادی و احتماعی آنان است در حالت بیداری کسی نیاز مالی ندارد با حداقل امکان و با سیالیت بالا حرکت می کند اما در قیام نیاز شدید به مسایل مالی و حمایت های سیاسی و اقتصادی و حتی نظامی است . مثلا در حالیکه در مصر مردم هر رزو کار خود را رها کرده و به میدان تحریر می روند آیا نباید از خود بپرسیم از کجا باید بخورند؟ لباس و مسکن حوراک آنها از کجا تامین می شود؟ این جنبه اقتصادی اگر در نظر گرفته نشود مردم بالاخره کار را رها کرده و بدنبال روزی خود خواهند رفت و یا در مرحله خطرناکتر دست به سوی دشمن دراز خواهند نمود. و همین امر باعث انحراف در قیام و یا حداقل تشکیک در همه جانبه شدن قیام خواهد بود. واگر در لیبی شرایط سخت مبارزین و نیاز آنها به سلاح و مهمات در نظر گرفته نشود آنها ناچار دل به بمباران های ناتو خواهند دوخت و زمینه برای دوستی با آنان فراهم خواهد شد و همین امر باعث طولانی شدن مبارزه و راهی برای محبوبیت نفوذی ها باز خواهد کرد.

در یمن مردم بدون وقفه در خیابانها می آیند و بادست خالی قیام می کنند و کشته میدهند اگر حمایت سیاسی و عملی نباشد و عبدالله صالح همانطور از سنگر وهابیت سنگ پرانی کند مردم خود را بی پناه دانسته و کم دچار استحاله می شوند. در بحرین این زندان بزرگ نیم میلیون نفری حتی تصور ش نفس را در دلها حبس می کند آنوقت فقط شعار بمانید و مقاومت کنید طبل توخالی نخواهد بود؟ آیا آنها که جزئی از ایران بودند وکاملا بافرهنگ ایران آشنا هستند نخواهند گفت درایران مردم حتی خرید لباس عید یا مدرسه شان ترک نمی شود وما باید در زیر بدترین شکنجه ها باشیم ؟ آیا نباید حداقل به میزان دشمنی و تجاوز وهابیون هم حمایت شوند؟ قران کریم می فرماید اگر به شما تعدی کردند شماهم به همان شکل به آنان تعدی کنید نه کمتر و نه بیشتر و حال چه دلیلی دارد که شیعیان در بحرین زیر آماج تیرهای جنگی و مشقی وهابیون باشند ولی همکیشانشان حتی از حرکت در صد کیلومتری آن منع شده باشند؟

 


تاریخ : دوشنبه 90/6/28 | 9:22 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

استاد و جامعه شناس سنگالی در همایش بیداری اسلاامی گفت : آنهاییکه در بیداری اسلامی نقش دارند جوانان هستند ولی کسانی که دراین کنفرانس شرکت کرده اند سالمندانی هستند که حتی مخالف این حرکت ها بوده اند!

 

نماینده عراق با حجاب کامل و کوبنده صحبت کرد و یا خطبه های غرا حضرت زینب را زنده کرد و برحرکت صدر برای اخراج کامل آمریکائی ها تاکید نمود.

احمد جبرئیل هم گفت ما درمیان کتابها و مقالات گیر کرده ایم ! ولی عملا هیچ حمایتی نمی شویم

نماینده مصر هم گفت حمایت سوریه از فلسطینی ها و لبنانی ها خوب است ولی مجوز کشتار مردم خود نمی شود وجمهوری اسلامی باید این خلا را پرکند قبل ازاینکه آمریکا یا اسرائیل


تاریخ : یکشنبه 90/6/27 | 1:17 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

همایش های بین المللی مانند بیداری اسلامی به محلی برای مهمانی و خوش وبش کردن و صرف هزینه های سنگین تبدیل  شده است زیرا در مقایسه با همایش های بعد از انقلابهای بین المللی گذشته بسیار کم کاری نموده است. مثلا بعد از انقلاب بلشویکی در روسیه  کمینترن برگزار شد و که در  کمینترن سوم روسای جمهور برای کشورهای دیگر تعیین گردید و یا در آمریکا واروپا سازمانهایی به همین منظور تشکیل شد. که سالها در تعیین روسای جمهور و نخبگان و هدایت سیاستمداران و نظامیان کشورهای جهان نقش اساسی داشته است. اما درایران اسلامی 33 سال است که این کنفرانسها و همایش ها برگزار می شود وهنوز نتوانسته حتی برای کشور کوچکی مثل فلسطین تعیین تکلیف کند آیا وقت آن نیست که از تعارف کم کنند و برمبلغ بیافزایند. آیا وقت آن نرسیده که ما باور کنیم که دیگر ابر قدرتی بجز ایران وجود ندارد و آیا وقت آن نرسیده تا از به کار بردن اصطلاحات تحقیر آمیز غرب مانند تشکیلات خود گردان برای حکومت مستقل فلسطینی استفاده نکنیم و آیا وقت آن نرسیده که در پاسخ به حضور آگاهانه و تمام قد مردم یمن، لیبی، مصر، تونس اردن و بحرین مظلوم حکومت آنها را به رسمیت بشناسیم و حاکمان فاسقشان را در مجامع بین المللی معزول اعلام نمائیم.و آیا نوشدارو بعد از مرگ سهراب موثر خواهد بود؟


تاریخ : یکشنبه 90/6/27 | 9:59 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

مردم سالاری دینی یک غلط مصطلح است چراکه نشان میدهد مردم سالاری در داخل دین نیست بلکه اضافه برآن است یعنی مضاف الیه شده است. و شاید هم درست باشد زیرا قران در مورد مردم بد بین است و میگوید اکثرهم لایعقلون ... اکثریت تفکر نمی کنند. واین اکثریت البته با توجه به میانگین است یعنی درایران وجاهای مختلف فرق می کند مثلا درکل جهان ما حداقل دو میلیارد گرسنه داریم و اینها اگر تعقل داشتند ابتدا شکم خود را سیر می کردند. یعنی تا حد سیرکردن خودشان هم تعقل ندارند اما این نسبت درایران به صفر می رسد زیرا با دادن یارانه ها هیچ کس بهانه گرسنگی ندارد.در مورد مسائل سیاسی فرهنگی هم همینطور است درایران میانگین بالااست ولذا زای مزدم ارزش دارد ولی درهمه جا اینطور نیست مثلا همجنس بازی در انگلیس رای می اورد واز نظر ما اگر همه دنیا هم رای بدهند قابل قبول نیست


تاریخ : شنبه 90/6/26 | 12:36 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

دیشب تا پاسی از شب هنرمندان از توطئه گفتند و شنیدند و خود گویی خود خندی کردند تا هنرمندی را به اکمال برسانند! اما آنها حتی به اندازه رودکی بیسواد هم نمیدانند که فقط مشکل یک شماره ثبت است ولاغیر !  نمیدانند که او با ثبت یک انجمن بازیگران سینما و رادیو تلویزیون دور افتاده که خانه سینما عیر قانونی است ومن شماره ثبت دارم قانونی هستم ! خوب اگر خانه سینما مشکل نداشتن وکیل یا مشاور حقوقی دارد اینجانب حاضر است بدون وجه این کار را انجام دهد و تابه حال در تاسیس چند انجمن صنفی هنری هم پیشقدم بوده ام اینهم شماره تلفن 09190883546یا 33166179 . توضیحا  عرض می شود در قانون ایران اگر جامعه اصناف باشد باید از وطارت بازرگانی مجوز بگیرد واگر انجمن صنفی کارگری یا کار فرمایی باشد از وزارت کار و اگر شرکت یا موسسه باشد از سازمان ثبت و اگر کانون فرهنگی باشد از وزارت ارشادو.. بنده جاضر است هم اکنون یک انجمن صنفی را که در حال ثبت است هدیه دهد به خانه سینما و اینهمه آه و ناله هنری را نشنود یا میدان برای تحقیر شدگان بین المللی که جایزه سیاهنمائی  از دشمن می گیرند باز نشود!


تاریخ : شنبه 90/6/26 | 8:4 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

 

        کفتمان اصلاح طلبان یک گفتمان آشنا ولی غیر قابل قبول برای توده مردم است چرا که این گفتمان عمق نفرت روشنفکران از توده ها را منعکس می کند و بقول سعدی همیشه گویندگان آن نگاه عاقل اندر سفیه دارند و مردم را گوسفندانی فرض می کنند که باید حرفهای آنان را بدون چون وچرا گوش بدهند و مانند بز اخفش سرتکان دهند و مانند طوطی تکرار کنند. همه حرفهایشان هم تکراری است. یعنی در مورد فتنه وقتی صحبت می کنند همان حرفها را میگویند که سی واند سال است می گویند و اصلا حرف طرف مقابل را قابل شنیدن نمیدانند.  وبرای همین توده مردم با اینکه به راحتی گوش می دهند ولی در عمل آنها را عقیم می گذارند. و آنها باید بدانند که دوران روشنفکر سالاری و تصمیم گیری یک عده برای همه گذشته است ! کاری که سالها فراما سونری و دیگر سازمانها انجام دادند از نظر آنها کدخدا را می دیدند و ده را می چاپیدند والان این دوران گذشته چه به این حرف گوش بدهند چه ندهند!

 

دست به کاری می زنیم که دیگران دست برداشته اند!

مدتها به دنبال انرژی هسته ای بودیم و با یاری خدا اولین نیروی برق آن به شبکه پیوست وشادی مردم را باعث شد. ولی حالا دنیا برعکس شده همه آنهاییکه تا دیروز به دنبال انرژی اتمی بودند می گویند دیگر احتیاجی به آن نیست و زلزله ژاپن و طوفان های آمریکا را بهانه می کنند که از یکسو هرانچه کاشته بودند را یک شبه و یکساعته برباد داد و از سوی دیگر امید استفاده از نیروگاههای اتمی را منتفی کرد. زیرا حتی اگر حتی یکبارهم  زلزله بر نیروگاهی اثر کند چرنوبیل و غیره همه روسفید خواهند شد! آری این امر برای آنها تاموقعی مهم بود که ایران به آن دست نیافته بود حالا هرچه را ایران دست می یابد آنها دست می شویند! سالها بود که آپولو هوا می کردند اما حالا که ایران آپولو هوا می کند آنها آپولوها یشان همه دیپورت می شود و در فضا منفجر! می بینی خدارا؟


تاریخ : سه شنبه 90/6/22 | 10:0 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

ادیان برحسب تفاوت های خود از جمله ادیان الهی و غیر الهی اصولی یا انحرافی در مجموع صاحب هواداران و مغتقدانی از بین انسان ها هستند که یا باید بین ]واداران جنگ باشد یا صلح لذا تشکیل مجلس عالی ایدان در ادامه گفتگوی ادیان می تواند به صلح کمک کند واز اهداف اولیه ن باشد هدف بعدی کرامت انسانی است زیرا همه انسانها از یک پدر و مادر هستند و اختلاف ادیان برای شناخت عمدیگر است نه برای جنگ ویا ازبین بردن یکدیگر

بطور خلاصه اهداف مهم این مجلس می تواند

1-    ایجاد همگرایی بین ادیان و پیروان نها

2-    شناخت حوزه های فعالینت هرکدام و احترام متقابل به مرزهای مشترک

3-    کمک به افزایش نقاط مشترک از طریق گفتگو ومطالعه     

انواع ادیانک میتوان ادیان را در غاز به ادیان اولوالعزم و غیر اولوالعزم تقسیم کرد در گروه اول اسلام مسیحیت ویهودیت و در گروه دوم بهمائی هندو و بودا قرار می گیرد البته در هرکدام گروهها گروههایی که انحرافی نامگذاری شده اند وجود خواهد داشت مانند وهابیت در اسلام و صهیونیسم در یهودیت

منطقه بندی ک میتوان برحسب جمعیت یا حوزه جغراقیایی و یا مرزهای بین المللی باشد مثلا مجلس ادیان از نمایندگان ادیان تشکیل خواهد شد که از هر قاره یا هرکشور به نسبت جمعیت ن انتخاب خواهند شد.

مرکزیت این مجلس در تهران و دبیرخانه ا ن مرکز ارتباطات یا وزارت امور خارجه میتواند باشد این مجلس همیشه یا ماهی یکبار جلسه مجمع عمومی داشته باشد تا از این طریق گفثگوها ادامه یابد و استمراردر جلسات اهداف را نزدیکتر نماید

 این مجلس میتواند قدرت اجرائی داشته باشد مثلا ادراه امور مکه به مجلس عالی مسلمانان و یا اداره امور اماکن بودائی به مجلس بودائیان سپرده شود یا مجلس عالی شیعیان نسبت به شناسائی شیعیان و شناسنامه دار کردن نها برای پرداخت یارانه اقدام نماید


تاریخ : دوشنبه 90/6/21 | 4:28 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

نماینده ترکیه در مجمع جهانی اهل البیت در سخنانی به زبان فارسی گفت که اسرائیل یهودی در صدد تکثیر اسرائیل اسلامی ( برادران کرد) و اسرائیل مسیحی (ارامنه ) تحت عنوان هلال خضیب هستند و برای اینکه حواس مسالمان ها را پرت کنند و آنها را دچار دو دستگی کند از هلال شیعی حرف می زنند!

 

پیشنهاد برای ارومیه از سوی همشهری تهران !

روزنامه همشهری طرحی برای نجات در یاچه ارومیه داده است ! البته اینکه طرح چه مقدار خالی بندی یا واقعی است حرفی نداریم ولی سوال این است که ویژه نامه شهرداری تهران که از بیت المال مردم تهران استفاده می کند آیا همه مشکلات تهران را حل کرده که اینقدر به فکر جاهای دیگر است !

 

مطالب فراموش شده مجمع جهانی

اولا مجمع جهانی اهل بیت باید برای شیعیان جهان یک مجلس اعلا شو و در همه زمینه ها تصمیم گیری کند

برای این منظور کشورهای جهان به جهار دسته تقسیم می شوند:

کشورهایی که کمتر از یک درصد جمعیت یا کمتر از صد هزار نفر شیعه دارد.

کشورهایی که تا یک میلیون نفر شیعه دارند

کشورهائی که اکثریت نسبی شیعه را دارا می باشند مانند افغانستان پاکستان هندوستان و..

 کشورهایی که اکثریت مطلق را شیعه هستند مانند عراق ایران لبنان آذربایجان بحرین

برای گروه یک تشکیل مجمع عمومی با حضور اکثریت آنان سالی دوبار انجام شود مثلا در روز عاشورا و یا اعیاد و یا ایام لیله القدر

برای کشورهای رده دوم مجمع عمومی در شهرهای مختلف تشکیل و نمایند گان آنها به مجمع اصلی معرفی شوند و فدراسیون مجامع مانند مجلس شیعه عمل کند

در کشورهای دسته سوم لازم است که یک مجلس عالی برای شیعیان تشکیل شود مانند لبنان قبل از انقلاب اسلامی

برای کشورهای دسته چهارم کنفدراسیون مجالس شیعیان تشکیل شود

نماینده همه این مجالس در مجلس عالی شیعیان جهان عضو شوند

تانیا برای آنها حق معلومی است لذا باید برای آنها هم یارانه ای تصویب و پرداخت شود مخصوصا در کشورهای کفر که سالیان سال است تحت شکنجه و بی مهری هستند

 

تالتا پیش تشکیل حکومت  واحد جهانی به مرکزیت ایران و برمبنای ولایت فقیه تشکیل گردد و علمای کشورها بجای بحث در کلاس ها به میدان بیایند

 

 


تاریخ : یکشنبه 90/6/20 | 7:18 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

مطالب فراموش شده مجمع جهانی  

اولا مجمع جهانی اهل بیت باید برای شیعیان جهان آمار صحیح بدهد نه آماری که دشمنان می دهد  !

 

تانیا برای آنها حق معلومی است لذا باید برای آنها هم یارانه ای تصویب و پرداخت شود مخصوصا در کشورهای کفر که سالیان سال است تحت شکنجه و بی مهری هستند

 

تالتا پیش تشکیل  واحد جهانی به مرکزیت ایران و برمبنای ولایت فقیه تشکیل گردد و علمای کشورها بجای بحث در کلاس ها به میدان بیایند

این مجمع بعنوان مجلس اعلای شیعیان جهان منظور شود و نسبت به سرنوشت اقتصادی و فرهنگی و سیاسی آنان در سراسر جهان  مقررات مشابه تنظیم نمایند

 

 


تاریخ : یکشنبه 90/6/20 | 11:35 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
اخبار قدیمی‌تر >>