تماس با ما اسفند 1386 - پایگاه خبری ماهین نیوز
سفارش تبلیغ
صبا

با افتتاح حساب

در بانک ملت وتامین موجودی میتوانید در حج عمره  متمتع اینتر نتی یا   با تلفن همراه ثبت نام نمایید
 

ثبت ملی نوروز کلید خورد

باحضور رییس جمهور نوروز بعنوان اولین اثر ملی ثبت گردید

تاریخ : دوشنبه 86/12/27 | 4:41 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

صنعت سبز فقط با مناقصه

وزیر جدید آموزش و پرورش در جمع مدرسه سازان گفت : ما اینهمه پول میدهیم ولی مدارس ما استاندارد نیست و لذا برنامه جدید ما کاهش از کمیت وافزایش کیفیت ان است . دکتر علی احمدی افزود: ما اخیرا با رشد منفی دانش آموزی مواجه هستیم ونیازی به اینهمه مدرسه سازی نیست . ما باید کاری  کنیم که  مدارس مثل مدارس قدیم ماندگار باشد و دانش آموران درآن احساس راحتی کنند . چرا باید معماری ساختمان طوری باشد که دختران در مدارس خودشان راحت نباشند؟ ماباید معماری را به سمت وسوی جدید ببریم. این سخنان  از زبان رییس جمهوری نیز شنیده شد . بطوریکه ایشان  در روز مهندسان در تالار بزرگ کشور گفتتند: میدان امام در اصفهان بعداز 400سال هنوزهم به نیاز های روز پاسخ میگوید و چرانمیشود معماری داشت مخصوص فرهنگ خودی واین امر امکان پذیر است . آقای مهندس حبیب الله  بوربور معاونت عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی وتجهیز مدارس هم گلگی کرد که مدارس ما در مقابل زلزله مقاوم نیستند ایشان گفتند که مقاطعه کاران حتی در ارایه برخی گواهیها و یا ثبت شرکت خود تعلل میکنند. وی ادامه داد:با یکی از  پیمانکاران  صحبت کردم وگفتم باتوجه به اینکه  همه پول وزارتخانه برای مدرسه سازی  در اول هر سال به حساب ریخته میشود و ما میتوانیم به مدرسه سازها پیش پرداخت بدهیم . بهتراست آنها بجای اینکه وام بگیرند و 20تا 30درصد بهره بدهند همین مقداررا بما تخفیف بدهند وانها قبول کردند..

این صحبتها ومخصوصا سوال وزیر آموزش وپرورش که چگونه میتوانیم به اهداف جدید دست یابیم در یک جواب ساده خلاصه میشود و آنهم فقط مناقصه است: تمامی اهداف و نقاط مورد نظر در شرایط مناقصه منظور میشود آنگاه برنده مناقصه کسی است که به این دستورالعملها بهتر واقف است وتجربه بیشتری دارد.

دراین زمینه معاون وزیر نفت ورییس شرکت پتروشیمی ایران نظرات جالبی دارد . آقای مهندس نجابت حتی اخذ گواهی محیط زیست راهم جزو شرایط مناقصه میداند. ایشان که در همایش ایمنی وصنعت وحفاظت محیط زیست  در دانشکده مهندسی شیمی ونفت دانشگاه صنعتی شریف  سخنرانی میکرد افزود: مابقدری در صنعت به مسئله محیط زیست توجه داریم که همین امروز درخواست حمایت چهار همایش علمی  را درهمین زمینه داشتیم . وی در اهمیت مسئله گفت که در مناقصات داخلی وبین المللی  گواهی ایمنی وحفاظت محیط زیست از مراتب تایید شرایط مناقصه گر است وهمین امروز در ماهشهر برای صنعت سبز جایزه میدهیم ودر تهران نیز همایش دیگری دعوت دارم که لوح تقدیر به صاحبان صنایع حامی محیط زیست باید بدهیم.

راه حل از راه دور!.

مهندس نجابت به موضوع مهم دیگری هم توجه کرد وی که مقاله اصلی خودرا بعلت ضیق وقت به خبر نگار مناقصه داد تا چاپ شود گفت من امروز به متن مقاله نمیرسم و چند نکته ضروری را تذکر میدهم و آن این است که متاسفانه مهندسان ما توجهی به مسایل داخلی ندارند. از موقعی که عسلویه ویا پتروشیمی عظیم ماهشهر را راه اندازی کرده ایم ، با اینکه آماده هرگونه پذیرایی وشایق به دریافت نظرات بوده ایم آنطور که باید وشاید از این سایتهای صنعتی بازدید نشده است و مشکلات آن بررسی نگردیدهاست .  در حالیکه همین مهندسان مشکلات دیگر کشورها را از طریق ماهواره ها رصد میکنند وبرای آنها راه حل مینویسند وبعضا جایزه هم میگیرند  والبته این مایه افتخا ر ایران است ولکن کنترل از راه دور وارائه راه حل برای مشکلی که از نزدیک لمس نشده کمی نامناسب است ومهندسان بهتراست مسایل ومشکلات را از نزدیک ببینند وبرای آن راه حل ارایه دهند. بنظر میرسد مهندس خواسته به این مسئله اشاره کند که سلام خارجیها بی طمع نیست وآنان بیخودی به کسی که از راه دور مشکلات را حدس زده وراه حل ارایه نموده حایزه نمیدهند بلکه اهداف استعماری در پشت آن منظور شده است. که فرار مغزها ئنشان دادن درباغ سبز به انان بخشی از این اهداف بشمار میرود.

دکتر رشتچیان دبیر برگزاری  نیز در این سمینار گفت امروزه اشتغال و تولید دیگر اهداف صنعت محسوب نمیشود بلکه وظیفه او محسوب میشود. یعنی هر سرمایه گذار وصنعتگر نباید بگوید من برای ایجاد شغل کوشش میکنم و یا نباید فکر خودرا معطوف این امر کند که به تولید کمک میکند این نوع تفکرات تفکرات قرن بیستم یعنی 1950وماقبل آن است. امروزه یعنی از 1998ببعد یا همان هزاره سوم صنعت این اموررا وظیفه خود میداند. یعنی به پله بالاتری توجه میکند و هدف خودرا  توسعه پایدار میداند.  و این امر فقط با تعامل با محیط زیست واهمیت دادن به آن ممکن است وباید طوری باشد که پیمانکاران بدون رعایت این امر به کار گرفته نشوند.

بطور مشخص پیشنهاد این است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی لزوم  رعابت امور محیط زیستی را در چارچوب توسعه پایدار در رتبه بندی پیکانکاران دخالت دهد و انانی که گواهی حفظ محیط زیست را ندارند از دور پیمانکاران خارج سازد تا صنعت سبز معنی پیدا کند.

صنعت سبز را باید از طبیعت آموخت

طبیعت بدون احساس خستگی هرسال درختان خشک شده را زنده میکند بدون هیچ گله ای خاک را میروبد آنهارا به نهرها میبرد وبا آب باران همه جارا شستشومیدهد. هریک از موجودات وظیفه خاصی دارند : گیاهان گلها وسبزه ها زینت صحرا وکوه هستند بطوریکه هر بیننده ای را به وجد میاورند حتی حیوانات هم از دیدن این مناظر سرمست وشوق آفرین میشوند . بلبل وهزار دستان انقدر خود را به گلهای سرخ نزدیک میکنند تا خارهای انرا احساس کنند وزخم انرا بالذت تمام بجان بخرند . وجها وجفتهای انان در هوای پاک طبیعت میچرخند وآواز میخوانند وانانرا به سرمستی بیشتر تشویق میکنند. حتی حیوان زبان بسته ای چون الاغ هم وقتی چمن را میبیند از شادی فریاد سر میدهد وصحرا را از شوق خود خبردار میکند و گاه خودرا برآن می غلطاند وبرای چند ساعتی همه چیز را فراموش میکند.. اما همه این شوق وذوقها آسان بدست نیامده : کوهها سالها وماهها وروزها وساعتها در زیر بار سنگین برف وباران وباد وطوفان مانده اند واکنون اب سرچشمه زلال نتیجه این ایستادگی طاقت فرسای آنان است . واین کمال بیرحمی است که ما خود را به نفهمی بزنیم و بگوییم آنها نمیفهمند:  یسبح لله ما فی السماوات والارض .. همه ذکر خدا میگویند وما خموشیم! شعرهای سعدی ومثنوی مولانا و غزلهای حافظ از کجا نشات گرفته؟ آیا نیوتن جز به افتادن یک سیب فکر کرد؟ و آیا گالیله جز به ستارگان اندیشید؟ بدیع السموات والارض و کل له قانتون . خداست که جهان را به شکل بدیعی آفریده و این طبیعت زیبا و بدیع سرخود بوجود نیامده رنگها موزون هستند و گلها زیبا وانسانها از آنها زیباتر که فتبارک الله احسن الخالقین! خداوند که میخواست جمال خود را به بشر ارزانی دارد انرا درقالب یک زن ریخت : زن مظهر زیبایی خدا و قداست ومعصومیت اوست. و برهمین اساس فاطمه زهرا سلام الله راریحانه النبی  گفته اند . وکودکان را گلی از گلهای بهشت دانستند..وجود جمال لازمه درک جمال است : یعنی انسان باید به درجه ای از فهم وکمال برسد که زیباییها را درک کند . کسی که بلبلی را در قفس میکند ومیگوید میخواهد از صدای زیبای او لذت ببرد این یک درک از درجات نازل زیبایی است . کسی که انسانها دربند میکند تا خدارا نپرستند غافل ار آن است که خود اوراهم خدا افریده است وهمین شوق وجذبه جاه طلبی راهم او داده است!آنکه عشوه گری میکند ودل میبرد وخدارا دشمن میدارد غافل است از اینکه خداوند است که این زیبایی را به اوداده واگر بخواهد به آتشی یا گلوله ای ویا حتی ویروسی انرا پس میگیرد!

ان الله یغفرالذنوب جمیعا!

همه اشتباه میکنند و همه باده مینوشند و سرشان گرم است اما روزی خواهد رسید که این گرمی باده جایش را به حرارت عقل و دانش بدهد و این بشر به همه خیره سریهای خود اعتراف کند و آنگاه است که همه بدیهای او به خوبی تبدیل میشود وخداوند که بدنبال بهانه است همه بدیهای اورا می بخشد.. گناه بزرگ این بشر آن است که لحظه ای چند بخود واگذاشته میشود و خیالات اورا برمیدارد و فکر میکند کسی است. او رحمانیت خدا را بد معنی میکند و فکر میکند این وظیفه خداست حالا که اورا بوجود آورده مانند خدمتکاری (العیاذ بالله ) حاضر و آماده باشد و تمام حاجات و نیات و خواسته های اورا بدون کم و کاست برآورده کند! آنهاییکه خدا را کافر میشوند درواقع باخدا قهر میکنند فقط به این دلیل که تمام خواسته های آنها را بمانند یک نوکر کمر بسته اجرا نکرده است!و در واقع از تواضع خداوند سوء استفاده کرده وبر او فرمانروایی میکنند. کافران خدارا قبول دارند ولی با او می جنگند تا ثابت کنند باید ان چیزهایی را که میخواستند به آنها بدهد..هیچکدام منکر خدا نیستند بلکه خود را خدا میدانند! وبلکه بالاتر: اینکه حافظ میگوید : فلک را سقف بشکافیم وطرحی نو دراندازیم زبان همه اینهاست که میخواهند بگویند ما طراح بهتری هستیم! بر عدالت خداوندی شک میکنند ولی به عدالت خودشان هرگز! اصلا زمینه انتقاد از خدا در همین است که مافکر میکنیم خدا اشتباه کرده! مثلا اشتباه کرده مارا بدنیا آورده وحالا دست خالی رهایمان کرده..الناس نیام فاذا ماتواانتبهوا! مردم خوابند ومانند خواب زده ها هستند انها دنیا را صحنه بازی میدانند که همه چیز باید به کارگردانی آنها باشد! اما وقتی میمرند یا احساس مرگ میکنند ناگهان آگاه میشوند درهای حکمت ودانایی برویشان گشوده میشود.

صنعتگران هم باید بیدار شوند..

این تنها طبیعت بی جان نیست که میمیرد وزنده میشود این تابلوی نقاشی برای ماست تا خودرا درآن بینیم . مانیز هرروز میمیریم وزنده میشویم وهرصبح یک نعمتی تازه است روزی است از نو زندگی است که از ابتدا شروع میشود . چرا که دیروزی وجود ندارد همه خاطره شده است و تجربه ، فرداهم که نیامده . اصلا انسانها و موجودات هرلحظه میمیرند و زنده میشوند آنها در حال شدن هستند نه در حال بودن! و این درس عبرتی برای همه است. همه تازه بدوران رسیده نوکیسه کیسه میشوند نوکیسه های قدیم نوکیسه های جدید را مسخره میکنند ولی نمیدانند که هرلحظه ثروت انان طرح ونقشه آنان میمیرد وزنده میشود. وهمین صنعتگران هستند که مانند دانشمندان حسرت روزهایی را می خورند که بی کله برای پرکردن جیبشان میدویدند! واز خود میپرسند :  اینهمه دویدند به کجا رسیدند؟نه تنها این بازاری وتولید کننده ایرانی هستند میبینیم این جامعه صنعتی است که پس از سالها ضرر زدن به طبیعت بیدار شده وبرهوت مانده از کارخانجات را به آبادی میخواند! چه کسی اکنون بهای گران شدن  نفت را میپردازد؟ همان کسی که بیش از همه آنرا مصرف میکند. بقول مولانا :این جهان کوه است وفعل ماندا! وبقول نیوتن هرعملی را عکس العملی است.

سید احمد حسینی ماهینی

 


تاریخ : دوشنبه 86/12/27 | 4:36 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

تنها زنها میتوانند جامعه را از فساد نجات بدهند

یکی از نشریات نوشت که آمار ازدواج موقت ??درصد افزایش نشان میدهد واین نوید خوبی است زیرا نشان میدهد زنها از فساد رو ی گردان شده اند وتمایل دارند ضابطه مند باشند. وقتی زنها با ازدواج موقت مخالفت میکنند حود بحود به طلاقهای زودرس رضایت میدهند واین همان ازدواج موقت با کلاهبرداری است ! یعنی کسی که نظری به ازدواج دایم ندارد میاید یک مرد را سرکیسه میکند بعنوان ازدواج دایم ومهریه های سنگین می بندد وبعد هم به اجرا میگذارد. اما وقتی قبول کند که واقعا ازدواج او موقت است وققصد کلاهبرداری هم نداشته باشد مشکل فساد ازجامعه برداشته میشود زیرا رقم بالای زندانیان برای ادای مهریه در زندان هستند ورقم بسیاری از معتادان هم به توصیه وتشویق زنان خود معتاد شدند! واین دونشان میدهد که زنان از ازدواج دایم گریزان هستند ومایلند موقتا به عقد کسی دربیایند...

دوست د ختر درا سلام

در اسلام به دوستی دختر وپسر اهمیت زیادی داده شده وبراساس اسناد موجود حتی میتوان دختران را دسنین کو دکی نیز در این مسئله آزاد گذاشت تا دوست پسر خود را انتخاب کند تنها شرطی که اسلام میگذارد رضایت پدردختر است در این صورت دختر براحتی میتواند با دوست پسر خود محرم شده وهمه جا بروندوکسی هم مانع آنان نخواهدشد.

مشکل تبت باید حل شود

اگر تاکنون ایران بخاطر مسایل هسته ای مجبور بوده اعمال چین در لهاسا را تایید کند الان دیگر خطر رفع شده وخدا راخوش نمیاید مردم مسلمان لهاسا که با الهام از اسلام وشیعه در حال قیام هستند توسط نیروهای جرار چینی ازبین بروند وکسی از حقوق آنان دفاع نکند مردم مالزی سنگاپور وهنگ کنگ ودیگر همسایگان چثن هم از این تعرضها مصون نیستند وفردا نوبت آنهاست که قوم یاجوج وماجوج بیایند ودودمانشان را برباد دهند

ان الله یغفرالذنوب جمیعا

 یعنی اینکه بسیاری از کارهایی که ما انجام میدهیم لازم است انجام شود وبرآن گناهی بار نیست وبرای همین در آخر کار خدا همه آنها را میامرزد

پرنویسی از پرکاری است

برخلاف اظهار نظر غیرعالمانه مجری همایش نهم کتاب حوزه اگر تمام دریاها مرکب وتمام درختها قلم شوند کلمات خدا پایان نمی پذیرد  واین نشان میدهد گفته اقای اسفندیاری برخلاف آیات قران است وشایسته نیست علمای اسلام را باعقاید غیر اسلامی محکوم کرد

بزرگداشت شهدای ماهین

 در دیدار سرهنگماهینی با مدیر مسئول هقته نامه ماهین قرار شد آیین نامه بزرگداشت شهدای ماهینی ها تهیه شود بر اساس این ایین نامه قرار شد درتهران همزمان با تحویل سال در مسجد ماهینی ها در میدان?? آبان این امرگنجانده شود تا در گردهمایی همشهریان مطرح شود وبرای روستا روزپانزده حرداد انتخاب شد تا دراین روز تندیس یا یادواره شهدا در مبدا ورودی روستای ماهین نصب شْود

فیلمفارسیها باز نویسی میشود!

حرکت گلزار در تهیه فیلم گنج قارون نشان داد که فیلمهای فارسی بلحاظ داستانی مشکلی ندارند بلکه بخاطر صخنه های ناباب آنهاست لذا اگر این صحنه ها تصحیح شود قیلمها میتوانند بازساز ی شوند!چنانکه امروز فردین دوبعدی شده است وبعد پهلوانی وهم دوره ای او با تختی در حال پررنگ شدن است .


تاریخ : یکشنبه 86/12/26 | 5:20 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

نماینده ای در خارج از کشور نداریم

شورای نگهبان فقط در انتخابات ریاست حمهوری که همه یک حوزه محسوب میشود در خارح ازکشور نماینده دارد ولی در انتخابات خبرگان چون همه نمایندگان در حوزه های خود باید انتخاب شوند لذا هیچ نماینده ای در خارج ازکشور نداریم

 

در شورای نگهبان تعطیلات تعطیل است

بنابر اظهارات سخنگوی شورای نگهبان عملا تعطیلات نوروزی تعطیل است وتا پایان انتخابات تعطلی نداریم وبطور شبانه روزی به دریافت شکایات وبررسی آن اقدام مینماید

 

از حضور ناظران گروهها وائتلافها جلوگیری بعمل حواهد آمد

چون شورای نگهبان فقط ناظران نمایندگان را مورد تایید قرار داده وکارت برای آنها صادر شده است لذا از ورود نمایندگان تشکلها ممانعت بعمل میاید

جهار خط تلفن برای بررسی شکایات

سخنگوی شورای نگهبان شماره های هیات نظارت مرکزی را برای استماع شکایات اعلام نمود

بگزارش خبر نگار ماهین نیوز دکتر کدخدایی در جمع خبر نگاران شماره تلفن های رسیدگی به شکایات را اعلام نمود براساس این گزارش شماره تلفن ????????تا ? بهمین منظور در نظر گرفته شده است

جمعه بیست و چهارم اسفند 1386


تاریخ : جمعه 86/12/24 | 12:19 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

ائتلاف مستقل ها

جلسه مطبوعاتی  ائتلاف کاندیداهای مستقل ها صبح چهار شنه ?? اسفند ماه در محل سالن اجلاس فدراسیونهای مشترک ورزشی در خیابان ورزند تشکیل گردید این جلسه به همت خانه ورزشکاران ایران به مدیریت اقای قلیچ خانی تشکیل شده بود با اینکه به تمام رسانه ها اطلاع داده واز آنها دعوت شده بود ولی حضور آنان کمرنگ بود

تاریخ : چهارشنبه 86/12/22 | 11:7 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
اختلاف چیست؟
Problem solving of conflicts
در تعریف کلمه‌ی قاضی گفته‌اند که جاهلیست بین دوعالِم! یعنی دوطرف که خودشان کاملاً به حقیقت آشنا هستند وآن را عملاً لمس کرده‌اند، می‌روند سراغ کسی که اصلاً از موضوع اطلاع ندارد و از او می‌خواهند که قضاوت کند که حق با کدامشان است. عین این مسأله در تعریف جنگ‌ها هم هست. می‌گویند در جنگ کسانی همدیگر را می‌کشند که یکدیگر را ندیده و نمی‌شناسند، برای کسانی‌که که همدیگر را دیده و می‌شناسند! و لذا می‌بینیم حدیث «الناس اعدا ماجهلوا به»، یعنی مردم دشمن چیزی هستند که آن را نمی‌شناسند، اساس بسیاری از امور وعملکرد ما را تشکیل می‌دهد.
همان طور که چندی پیش رییس دیوانعالی کشور می‌گفت: دست به شکایت مردم بسیار خوب شده؛ به طوری‌که ورودی پرونده‌های قضایی در سال به 8 میلیون فقره رسیده! و این درحالیست‌که بسیاری از این پرونده‌ها در همان اوایل قابل حل بوده و یا با تغییر جزء کوچکی از قوانین به راحتی می‌توان از وقوع آن جلوگیری کرد...و چه کلاهبرداری‌هایی که کشف نشده باقی مانده وچه حق وحقوقی که با دفاع وکلا به صاحبان حق بازگشته است.

مناقشه و منازعه

تعریف مناقشه یا منازعه نیز بسیار ساده است. هم هدفی افراد باتوجه به کمبود امکانات! یعنی فرضاً در دنیا فقط یک چشمه‌ی آباد باشد. به طور طبیعی چون همه به آن نیاز دارند، بر سر تملک آن می‌جنگند و مناقشه به وجود می‌آید. لذا اگر نیاز انسان نامحدود و امکانات هم نامحدود باشد، منازعه‌ای به وجود نمی‌آید. مثلاً هیچکس بر سر هوا و یا باد دعوا نمی‌کند ولی همین هوا اگر در اتوبوس یا مترو یا خانه باشد باعث مناقشه می‌شود زیرا یکی می‌خواهد پنجره را باز کند تا هوای تازه بیاید و یکی دیگر سرد ش است و به همین هوای نا تازه ولی گرم نیاز دارد... لذا کمبود منابع وزیادی منافع از دلایل عمده مناقشات است. برخی مواقع مناقشات ذاتی هستند یعنی واقعی هستند و مردم بخاطر یک امر بدیهی باهم منازعه می‌کنند ولی در بسیاری از موارد این منازعات عارضی هستند یعنی افراد براثر توهمات یا تفکرات غیر منطقی به این مناقشات می‌پردازند. مناقشات قومی و قبیله‌ای اکثراً از این دست هستند. خداوند در قرآن می‌فرماید ما شمارا قبیله قبیله یا دسته دسته کردیم تاهمدیگر را در معاملات و رفتارها بشناسد ولی تصور عامه این است که باید بقیه که باما فرق دارند، ازبین بروند تا منابع آنها را بین خود تقسیم کنند! لذا هرملتی در درون خود قومیت‌های فراوانی دارد. اگر حکومت مرکزی، حکومتی ملی و فرا گیر باشد، این قومیت‌ها به همزیستی روی می‌آورند ولی اگر ضعیف باشد ناچار است قومیت‌ها را به جان هم بیاندازد تا منافع خود را از درگیری آنان بدست آورد. نمونه آن سیاست الهی پیامبر و سیاست انگلیس است! در سیاست الهی، پیامبر اسلام رحمه للعالمین است ویا امام علی (ع) می‌فرماید: ای مالک مردم یا با تو در دین یکی هستند وهمکیش توهستند و یا در نوع بشری با تو یکی هستند وهمنوع تو هستند لذا بین آنها نباید فرقی گذاشت و به همین دلیل اسلام به سرعت پیشرفت می‌کند... اما برعکس، انگلیسی‌ها می‌گویند: تفرقه بیانداز و حکومت کن. لذا قومیت‌گرایی به معنی واگرایی، تنش و تنازع یک سیاست انگلیسی و برعکس، هم‌رأیی قومیت‌ها و وحدت بر روی مشترکات و چشم پوشی از متفرقات، یک سیاست نبوی والهی است. روش‌های حل اختلاف از چهار مسیر قابل اجراست. ابتدا روش غمض عین، فراموش کردن یا چشم پوشی است. بشرگاهی به این نتیجه می‌رسد که باید چشم پوشی کند! وقتی در دبیرستان چمران که معروف به هتل چمران بود مشغول به تدریس بودم، مدیر تازه کاری را معرفی کردند و گویا اشتباهاً به او مواردی را گفته بودند که او را خراب کنند مثلاً به او گفته بودند که اینجا همه‌ی بچه‌ها از دیوارهای دبیرستان بالامی‌روند و هرساعتی بخواهند سرکلاس می‌آیند و یا به خانه می‌روند! و به همین دلیل به هتل چمران معروف شده بود. او هم برای زهر چشم گیری، آماده‌ی اولین اشتباه دانش آموزان بود. گویا یکی از دانش آموزان ناسزای قبیحی را زیر زبانی بر علیه مدیر جدیدگفته بود و او شنیده بود، او را به دفتر مدرسه احضار کرد و از اواعتراف گرفت که فلان حرف را زده و از او خواست تا پدر و مادرش را بیاورد و طبق معمول پرونده‌اش را زیر بغل بگذارد... اما این بحران چند روزی طول کشید و از قضا پدر و مادر دانش آموزِ یاد شده، افراد باشخصیت ونفوذی بودند. بالاخره کار به سازش کشید و یکی از دبیران مجرب او را کنار کشید وگفت بعضی حرف‌ها را لازم نیست آدم بشنود! مثلاً راننده اتوبوس‌ها همیشه مورد تهاجم لفظی هستند، اگر قرار باشد به تمام آنها پاسخ بدهند که باید همان ساعت اول شغل خود را رها کنند! به همین لحاظ می‌گویند آدم تیزهوش یا آدم حساس نباید راننده شود.

1200 میلیون زایرِ بدون مشکل و6 برابر زایر مکه از20 کشور شیعه!

روش دوم، همزیستی یا مصالحه است. نمونه‌ی همزیستی مسالمت آمیز در زمان حاضر، حضور 12 میلیون زایر از بیست کشورجهان بدون ایجاد مشکل در کربلای معلاست. کربلا هرروز به طور متوسط دومیلیون زایر را در خود جای می‌دهد و در شرایط اربعینی وعاشورایی، تا ده میلیون نفر نیز می‌رسد ولی اینهمه جمعیت نه مشکل ترافیک دارند ونه مشکل تغذیه و درگیری ومناقشه! در حالی‌که یک میتینگ هزار نفری در هاید پارک لندن اگر چند تا کشته ندهد! میتینگ آرامی خواهد بود و این است که منازعه دربین اقوام امری ذاتی نیست. درهمین مثالِ زایران کربلا؛ می‌بینیم هر زایری برای خود و دیگران غذا می‌آورد ونذری می‌دهد و هیچکس نیست که در روزهای یادشده گرسنه بماند. اما گروه‌هایی مثل القاعده یا وهابیون و سپاه صحابه و منافقین و عوامل بیرونی هستند که هدفی جز برهم زدن این نظمِ تشکیلاتی توده‌های میلیونی ندارند زیرا منافع آنها در گروی اختلاف افکنی است. سانترالیزم یا تمرکز گرایی یا استبداد علمی تاحد مرگ، شیوه‌ی سی ساله این سازمان‌ها و سازمان‌های مشابه است.
روش سوم، مبادله است. دراین روش، برخی امتیازات به جای برخی دیگر جابجا می‌شوند. مثلاً در گذشته بحرین کشوری متعلق به ایران بوده ومدارک زیادی در برخی از مطبوعات هم دراین زمینه به چاپ رسیده ولی در اثر سیاست‌های تفرقه افکنانه روس و انگلیس که شهرهای ایران را یکی پس از دیگری ازایران جدا کرد و تبدیل به کشور نمودند، این جزیره نیز ازایران جدا شد! ویا در ازای ترک مخاصمه‌ی روس‌ها، قفقاز و گنجه و آذربایجان و گرجستان و... به آنان واگذار گردید. و یا برای جلوگیری از حمله‌ی انگلیس‌ها به آبادان، افغانستان تجزیه شد. غالباً در ترک مخاصمه‌ها واگذاری امتیازات بسیار سنگین است زیرا در واقع مغلوب شدن باعث پذیرش شرایط می‌شود.
وبالاخره روش چهارم، جنگ است. وقتی منطق وگفتگو و مصالحه و امتیاز دادن‌ها به نتیجه نرسید، نهایتاً و آخرین راه، راه حل نظامی است و زور است که مناقشات راحل می‌کند و کاملاً به نفع کسی که در جنگ پیروز شده با شد.

تاکتیک طف

یکی از روش‌های حل مسأله، مشاهده تاریخی است که ما بتوانیم با مطالعه رفتار گذشتگان در برخورد با موارد مشابه چگونه بوده و نتایج آن تا به امروز به کجا رسیده است. برخی از روش‌های حل مسأله، روش‌های آنی است یعنی فقط برای عبور از بحران به هرقیمتی که شده حتی نابودی. اما برخی حل مسأله را دراز مدت دیده وگاه به اثر ابدی تبدیل کرده‌اند. مثلاً در میزان فروش یک کالا ممکن است به حراج گذاشتن آن، یک روش حل مسأله باشد ولی این عمل بسیار کوتاه مدت و دارای نتایج منفی است زیرا ممکن است باعث فروش کالاهای مانده و بنجل و از مد افتاده بشود ولی همین امر، انتظار خریدار را تغییر شکل داده و رفتار او را بر روی ادامه‌ی حراج تثبیت می‌کند و از خرید تولیدات تازه و به قیمت بالاتر خودداری می‌کند و آن کمپانی یا شرکت به عنوان یک شرکت دست دوم یا حراجی معروف می‌شود. اما روش‌های دیگری است که بحران را حل کرده و آسیب‌ها را به حداقل می‌رساند. مثلاً تاکتیک طف در کربلا یکی از این روش‌های حل مسأله است: گروه کوچکی شاید تا دویست نفر درمقابل سی هزار نفر ناچار به مقابله می‌شوند وتمامی راه حل‌های مناقشه هم طی شده و راهی جز جنگ باقی نمانده است. لذا می‌بینیم امام حسین علیه السلام ابتدا یک نگاهی به منطقه می‌اندازد و دستور می‌دهد خیمه‌گاه را در نزدیکی گودال و جایی‌که از سه طرف توسط موانع طبیعی پوشیده شده بنا کنند. عوارض طبیعی مانع شبیخون شده و نگهبانی از اطراف را ساده‌تر می‌کند و دشمن هم کاملاً قابل کنترل می‌شود. لذا تا موقعی‌که حضرت ابوالفضل به شهادت نرسیده بود و از خیمه نگهبانی می‌کرد، کسی جرأت حمله به خود نمی‌داد. این روش استقرار نیرو را درتاریخ به تاکتیک طف نامگذاری کرده‌اند وکتب و نوشته‌های استرات‍ژیک زیادی در ارگان‌های جدید نظامی نوشته‌اند. زیرا همین انتخاب مکان باعث شد تا نبرد به درازا بکشد و دشمن چاره‌ای جز نبرد فرسایشی و تن به تن نداشته باشد. تا جایی‌که آخرین نیروها هم بتوانند خود را برسانند ولو این‌که برای یاری امام حسین فقط یک نفر بود ولی به اندازه یک امت ارزش داشت. در حالی‌که خیل دشمنان جز برای غنیمت آن‌هم به خیال لباس‌های فاخر به چیزی نمی‌اندیشیدند...

مدیریت بحران توسط زینب (س)

مدیریت بحران توسط حضرت زینب باعث شد تا نتیجه‌ی جنگ که معمولاً به نفع طرفِ پیروز است، معکوس شود. این وجود گرامی کاری کرد که با استفاده از عناصر باقیمانده یعنی کودکان و زنان مواد فکری و قضیه‌ای ساخت تا ذهن مردم را روشن کند و باعث شد که 40 روز به پایان نرسیده، کاروان به سلامت و تنها بایک نفر شهید به مدینه و زادگاه خود برگردد. نحوه‌ی محاسبه‌ی مبادلات روانی و روانشناسی اجتماعی وشناخت انگیزه‌های فردی وجمعی و برخورد دقیق وحساب شده با آن به فرمول‌های پیچیده‌ای نیاز دارد که باید حقوقدانان و وکلا بامطالعه‌ی آن به ارزش عملکردی این وچود با ارزش پی ببرند.

نفوذ کلامی ایشان در همایش بین‌المللی یزید و در حضور سفرا وکارداران همه‌ی کشورهای جهان و با استفاده از روانشناسی اجتماعی مردم؛ هنگامی‌که آنان خرما به سوی بچه‌ها پرتاب می‌کنند، کاملاً قابل مطالعه است. این حوادثِ پشت سرهم اتفاقی نبود. چه بسا اگر مدیریت زینب (س) نبود، کربلا در کربلا می‌ماند! و خون امام حسین (ع) پایمال می‌شد. چه نهضت‌ها و چه انقلاب‌ها که به خاطر نداشتن زینب‌ها نام شورش و فتنه‌گری گرفتند و در تاریخ دفن شدند و این است که برخلاف تصور آنان که فقط فجر آفرینان را ستایش می‌کنند، باید از فجربانان وحافظان انقلاب نیز در امروز و فردا تشکر کرد. اگر راهپیمایی‌های 22 بهمن‌های بعدی
تاریخ : چهارشنبه 86/12/22 | 11:6 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

دانشگاه جامع علمی کابردی

برای انتخاب مرکز نمونه دانشجوی نمونه وکار آفرین نمونه امروز همایش علمی کاربردی از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی  در محل همایشهای صدا وسیما برگزار گردید بگزارش حبرنگار ماه نیورز ابتدا دکتر شایانفر گزارش وسپس مهران حسین زاده از مراحل اجرایی گزارش دادند وآنگاه دکتر حسین بلندی آنرا افتتاح کرد.

وزیر تعاون ضمن اعلام تعاون بعنوان چشمه جوشان کار افرینی  گفت براساس آمار وزارت تعاون آن تعاونیهایی موفق بوده اند که از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند 

وزیر علوم وتحقیقات وفناوری سه نکته مهم در زمینه پی ای را مطرح کرد واز رییس دانشگاه خواست تا زمینه اجرایی آنرا فراهم نماید وی همچنین گفت که لایحه مورد نظر تهیه ودر کمیسیون دولت درحال بررسی است وچون این رشته که همان کارشناسی ارشد تجربی است تصویب خواهد شد

حسین فراورزی بعنوان کار آفرین نمونه معرفی گردید


تاریخ : دوشنبه 86/12/20 | 11:21 صبح | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

1- اعتلای ورزش وتقویت نیروی پشتیبانی کننده ورزش در قوای سه گانه

2-استفاده از پتانسیل قوی ورزشکاران به عنوان گروههای مرجع در هنجارهای مثبت ورفع آسیبهای اجتماعی

3- حفظ منزلت وکرامت انسانی بویژه برای ورزشکاران وپیشکسوتان این عرصه

4- تامین اجتماعی وتثبیت شغلی وحفظ جایگاه معنوی برای قهرمانان با سابقه کشور ئایجاد باشگاه قهرمانان ، ایجاد سیستم اطلاعاتی مادر برای تجزیه وتحلیل مسایل فرهنگی وورزش ، استفاده از نظرات صاحب نظران ئنخبگان داخل وخارج کشور

5- ایجاد امید ونشاط در جوانان واطمینان بخشی از اثر آرا خود در نحوه اداره کشور وقانونگذاری

طرح های ائتلاف ورزش از زبان قلیچ خانی

1- ایجاد تعاونیها وتشکلهای حرفه ای برای اداره ورزش کشور

2- ایجاد تعاونیهای رفاهی ومسکن وتعاونیهای اعتباری ومصرف برای ورزشکاران

3- ایجاد چتر حمایتی لازم برای فرزندان وخانواده های قهرمان وورزشکاران

4- تقویت فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی برای تعامل قوا وپیگیری نظرات ونخبه گان ورزشی کشور بلحاظ کیفی وبومی


تاریخ : یکشنبه 86/12/19 | 2:55 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

حلسه بعدی سخنگوی شورای نگهبان 24 اسفند

دکتر کدخدایی در جلسه صبح امروز ساعت ? ضمن محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه آمار وارقامی که قول داده بود ارائه نمود وجلسه لعدی را برای خبرنگارن روز انتخابات در کنار ستاد شورای نگهبان اعلام نمود

یک نفر از کاندیداها فوت کرده است

یک نفر از کاندیداها فوت کرده است

دکتر کدخدایی در نشست خبری با خبر نگاران گفت کل ثبت نام شدگان ????نفر میباشدکه از این تعدادیکنفر که صلاحیتش هم تاییدشده فوت کردمجموع کسانیکه تایید شده یا انصراف داده یا اعتراضی نداشته اند جمعا ???? نفر میشوند که حدود ?? درصد کل میشوند. وکسانیکه تایید نشدند ????نفرند که ??درصد میشوند وازاین رقم ??? نفر بدلیل ماده ?? و?? بوده که ناظر بر نقص مدارک وکسری تجربه است که ولذا ????نفر معادل ??درصد رد صلاحیتی هستند وازاین تعداد ???? مورد تایید واقع شدند که تعداد ???نفر انصراف داده اند..


تاریخ : یکشنبه 86/12/19 | 2:54 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر

رئوس برنامه های استاد غلامحسین قلیچ خانی داوطلب هشتمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخاباتی  تهران ری اسلامشهر وشمیرانات

1-    کنترل اساسی ترین دغدغه های سیاسی واقتصادی مردم است زیرا کنترل معضلات گامی جلوتر از حل مشکلات است

2-    برهم خوردن برنامه چهارم توسعه وبه حداقل رساندن قدرت خرید مردم بردوش اقشار مختلف سنگینی میکندکه کنترل وحل آن راه کارهای انرا باید بکمک متخصصین ذیربط پیدا کرد

3-    سرمایه گذاری برای ورزش همگانی بویژه جوانان که را ه حل پیشگیری از معضل خانمانسوز اعتیاد است و اعتلای کل ورزش باهدف ایجاد شهر سالم وتحقق  شعار شهر سالم در خدمت شهروندان سالم

4-    کنترل بیکاری واشتغال جوانان نیز راهکار پیشگیری از اعتیاد است

5-    پیشگیری از حجم روز افزون نقدینگی

6-    کنترل قیمت سرسام آور مسکن از طریق آزاد سازی ساخت مسکن روستایی وعشایری در بافتهای روستایی وگسترش بافتهای روستایی

7-    تسهیلات بانکی وارایه یارانه به اقشار آسیب پذیر وکاهش بهره های ثابت به بانکها

8-     سرمایه گذاری از درآمدهای سرشار نفتی در صنایع مادر تخصصی وحرکت بسوی تولید وصادرات غیرنفتی

9-    لغو سهمیه بندی بنزین وحرکت بسوی افزایش تدریجی قیمت بنزین تا سقف 200الی 300تومان براسا س ماده 3 برنامه توسعه

10-                      سیاست خارجی ایستادگی مدبرانه در مقابل زیاده خواهی بیگانگان وتعامل با دنیا بجز رژیم غاصب صهیونیستی

11-                      دعوت از تمام سران مردمی  جهان برا ی شرکت درمراسم جشنهای 22بهمن باهدف معرفی اهداف  انقلا ب اسلامی ومهماندوستی مردم

12-                      پیگیری مسایل اقشار آسیب دیده اجتماعی ومسایل تامین رفاه اجتماعی زنان سرپرست خانوار  

 

 


تاریخ : شنبه 86/12/18 | 2:9 عصر | ماهین نیوز : ماهین نیوز | نظر
اخبار قدیمی‌تر >>